Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Rocznica stanu wojennego w WDK-u

poniedziałek, 12 grudnia 2022 15:34 / Autor: Łukasz Czerwiak
Rocznica stanu wojennego w WDK-u
Rocznica stanu wojennego w WDK-u
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, w 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego upamiętnią ten dzień. Niespodzianka, otwarcie wystawy, krótki koncert oraz film – tak będzie wyglądał dzień poświęcony wydarzeniom z 13 grudnia.

Spotkanie rozpocznie się już we wtorek, 13 grudnia, o godzinie 16 przed WDK od nietypowej niespodzianki.

– Mieszkańcy Kielc i regionu, nasi goście, od samego początku mogą poczuć zdziwienie. Może pojawić się pewne deja vu. Nie chcemy niczego zdradzać – zapowiada Jarosław Skulski, kierownik działu kultury filmowej w WDK.

Następnie, w dolnym holu WDK, zaplanowana jest prezentacja wystawy „586 dni stanu wojennego”. Początek wernisażu przybliżającego najważniejsze wydarzenia lat 1981-1983 w wymiarze ogólnopolskim i regionalnym - o godzinie 17. Ekspozycja upamiętnia osobiste dramaty ofiar, indywidualne akty sprzeciwu Polaków, ale też różnorodność postaw podzielonego społeczeństwa.

Zaś o 17:45 będzie można usłyszeć najbardziej znane pieśni stanu wojennego: „Mury", „Psalm stojących w kolejce", „A my nie chcemy uciekać stąd" oraz „Żeby Polska była Polską".

Na koniec w kinie „Fenomen" organizatorzy przewidują projekcję filmu „Śmierć jak kromka chleba" w reżyserii Kazimierza Kutza.

– Film, co kilka lat powraca na nasz ekran. To świetna okazja, aby w wersji cyfrowej kolejny raz przypomnieć to epickie dzieło – dodaje Skulski.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO