Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Poznaliśmy program Memorial To Miles 2024. Do Kielc znowu przyjadą gwiazdy

piątek, 07 czerwca 2024 10:49 / Autor: Łukasz Czerwiak
Poznaliśmy program Memorial To Miles 2024. Do Kielc znowu przyjadą gwiazdy
fot. Klaudia Cybulska
Poznaliśmy program Memorial To Miles 2024. Do Kielc znowu przyjadą gwiazdy
fot. Klaudia Cybulska
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Jak co roku w rocznicę śmierci wybitnego Milesa Daviesa w Kielcach odbędzie się festiwal jazzowy. W tym roku, w dniach od 26 do 29 września wystąpią m.in. Andrzej Chochół, Urszula Dudziak oraz Nguyên Lê.

Zgodnie z tradycją, festiwal rozpocznie się koncertem artysty wywodzącego się z regionu świętokrzyskiego. 26 września zagra Andrzej Chochół Band. Tego wieczoru wystąpią także Urszula Dudziak i Grzech Piotrowski.

– Program kształtujemy wspólnie z panem prezesem Andrzejem Mochoniem, wsłuchując się w podpowiedzi. Gdyby nam państwo dali teraz pół godzinki, to ułożylibyśmy plany na trzy lata do przodu – opowiada Krzysztof Zięba z impresariatu Kieleckiego Centrum Kultury.

Jak dodaje, w trakcie Targi Kielce Jazz Festival Memorial To Miles nie zabraknie propozycji dla każdego.

– W piątek uśmiechniemy się do nurtu, który reinterpretuje jazz. Tantfreaky to odkrycie Tomka Dąbrowskiego, jednego z naszych stałych bywalców. Przesłuchałem ich dwóch piosenek i od razu się w nich zakochałem. Chwilę później zagra Kuba Więcek ze swoim kwartetem – dodaje Zięba.

Z kolei 28 września w Kielcach zagra Piotr Schmidt International Quintet i Aaron Parks, a dwie godziny później wystąpi Monika Borzym.

– Ostatniego dnia zapraszam na koncert Nguyên Lê Trio. Francuski gitarzysta to moje zeszłoroczne odkrycie. Jego koncert powalił mnie kompletnie. Gra jazz, ale słychać także wpływy wietnamskie. Po występie miałem przyjemność porozmawiać z nim i udało się go do nas zaprosić. Muszą mi państwo uwierzyć, bo to jest gigant – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Festiwal zakończy benefis Włodka Kiniorskiego. Muzykowi będą towarzyszyć goście.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO