Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Nowa dyrektor KCK przedstawiła plany na najbliższy rok

środa, 06 grudnia 2023 12:13 / Autor: Łukasz Czerwiak
Nowa dyrektor KCK przedstawiła plany na najbliższy rok
fot. Mateusz Wolski | KCK
Nowa dyrektor KCK przedstawiła plany na najbliższy rok
fot. Mateusz Wolski | KCK
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Nowe i stare imprezy, a na początek mikołajki – takie plany na najbliższe 12 miesięcy ma Agata Klimczak-Kołakowska, nowa dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury.

Wśród nowych pomysłów jest m.in. Etnotygiel oraz stworzenie ogólnopolskiego festiwalu musicalowego i własnej opery.

– Etnotygiel, czyli piknik lokalny. Zaprosimy zespoły ludowe z województwa świętokrzyskiego, które będą oceniane przez profesjonalną komisję. Marzy mi się także zrobienie w Kielcach festiwalu musicalowego. Sprawdzałam, w Polsce nie ma takiego wydarzenia – opowiada dyrektor KCK.

Agata Klimczak-Kołakowska zapewnia także, że zamierza współpracować z innymi kieleckim instytucjami.

– Z Kieleckiem Teatrem Tańca oraz Filharmonią Świętokrzyską chcielibyśmy stworzyć operę. Premiera mogła się odbyć się w ramach Festiwalu Świętokrzyskie Pienia. Autorska opera jest wyzwaniem, ale jest to coś co pozostałoby po tym święcie opery – zaznacza.

– Chcemy współpracować z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach. Sama jestem absolwentką takiej szkoły. Myślę, że powinniśmy promować lokalnych artystów – dodaje.

Nowa dyrektor zapewnia także, że zamierza kontynuować dotychczasowe inicjatywy. Bardzo zadowolona jest z Podsłuchów, a na jubileuszowy, 30. Festiwal Form Dokumentalnych NURT oraz przyszłoroczne OFF Fashion ma kilka pomysłów.

– Na Off Fashion chcemy zaprosić offowe zespoły muzyczne. Zamierzamy bardziej otworzyć to wydarzenie. W moich planach jest także to, aby kolejna edycja Memorial to Miles była bogatsza o prezentację młodych jazzmanów z naszego regionu – wyjaśnia Klimczak-Kołakowska.

Pierwsza impreza już dziś, a będzie to zabawa mikołajkowa dla potrzebujących dzieci. Będzie spektakl, a także różnorakie prezenty.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO