Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Młodzież musicalem zabierze nas w lata 80-te

wtorek, 20 lutego 2024 15:04 / Autor: Łukasz Czerwiak
Młodzież musicalem zabierze nas w lata 80-te
Młodzież musicalem zabierze nas w lata 80-te
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W Kieleckim Centrum Kultury trwają tygodniowe półkolonie „Ferie z musicalem”. Ich finałem będzie występ na Dużej Scenie KCK.

21-osobowa grupa szlifuje swoje umiejętności podczas zajęć tanecznych, wokalnych oraz teatralnych. Owocem tej pracy będzie musical „M.O.C.”, w którym każdy z uczestników odkryje swoje supermoce – cechy, które czynią go wyjątkowym.

– Każda z grup ma zajęcia równolegle. Ja prowadzę zajęcia teatralne i na koniec będę spinała wszystko w całość. Dzisiaj z moimi podopiecznymi szukaliśmy swoich magicznych miejsc. Będziemy także w studiu nagrywali sobie np. refreny do piosenek. Każdego dnia mamy takie spotkania podsumowujące. Pokazujemy, co udało nam się wypracować i planujemy to, nad czym powinniśmy dalej pracować – opowiada Agata Klimczak-Kołakowska, dyrektor KCK.

Zajęcia odbywają się w trzech grupach wiekowych, które składają się z osób od 6. do 17. roku życia.

– Bardzo mi się podoba na tych zajęciach. Jestem na takich spotkaniach nie pierwszy raz, a tutaj jest wyjątkowo i dużo się nauczyłam, a przy okazji utrwalam to co potrafię – mówi Lena.

– Jest bardzo fajnie, bo uczymy się śpiewać, tańczyć, a także być aktorami. Myślę, że już śpiewam ładniej – twierdzi Pola.

– Cieszę się, że mogę spróbować nowych rzeczy. Jeśli chodzi o śpiewanie, to zdecydowanie rozwinął się mój głos. Dzisiaj nauczyłam się pracować z publicznością – dodaje Wiktoria.

Finał „Ferii z musicalem” odbędzie się w sobotę (24 lutego). Początek o godzinie 17. Spektakl potrwa około 50 minut. Wstęp jest wolny.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO