Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Młodzi mimowie zapraszają na „Lokatora”

środa, 24 kwietnia 2024 15:37 / Autor: Łukasz Czerwiak
Młodzi mimowie zapraszają na „Lokatora”
fot. Mateusz Wolski/KCK
Młodzi mimowie zapraszają na „Lokatora”
fot. Mateusz Wolski/KCK
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W piątek (26 kwietnia) Studio Pantomimy „Praca w toku”,  działające przy Kieleckim Centrum Kultury po raz pierwszy wystawi spektakl „Lokator”. Będzie go można zobaczyć na Małej Scenie KCK.

Młodzi mimowie już od czterech lat uczą się „milczącego” rzemiosła scenicznego. Tym razem zaprezentują mrożącą krew w żyłach opowieść.

– Horror z thrillerem, o jakim świat nie słyszał. Nikt z nas nie chciałby się znaleźć w skórze głównego bohatera. Nowy lokator wprowadza się do dopiero wynajętego mieszkanka. Jest niewielkie, przytulne, idealne dla takiego samotnika jak on. Szybko okazuje się jednak, że w tym domu nie jest sam i wyraźnie przeszkadza dotychczasowym mieszkańcom kawalerki. Ci próbują go wykurzyć i całkiem nieźle im to idzie. Psikusy, bałagan, zagubione misie, przestawione walizki. Czy lokator ugnie się pod presją i ucieknie z krzykiem? A może bohaterowie z dwóch wymiarów znajdą płaszczyznę porozumienia? Przekonajcie się sami – opowiada Anita Michalczyk z impresariatu KCK.  

Autorką scenariusza i reżyserką spektaklu jest prowadząca grupę aktorka Ewa Lubacz. Z kolei na scenie zobaczymy: Paulinę Bilską, Mariannę Furmańczyk, Agnieszkę Kaniewską, Marysię Kaniewską, Maję Majcherczyk, Danylo Korniichuka i Mateusza Lipińskiego. 

Premiera rozpocznie się o godzinie 18. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO