Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Kolejny sukces „Ciotki wieży”

poniedziałek, 02 stycznia 2023 14:37 / Autor: Łukasz Czerwiak
Kolejny sukces „Ciotki wieży”
Kolejny sukces „Ciotki wieży”
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Monodram „Ciotka Wieża" zakwalifikował się do pierwszego etapu 29. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Kieleckie Centrum Kultury organizuje kolejne przedstawienia.

Ogólnopolski konkurs ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Organizowany jest on przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

– Ogromnie się cieszę, że nasza sztuka została odebrana z takim entuzjazmem. Jest we mnie radość, ponieważ cały projekt nie zakończył się na czterech przedstawieniach. Będziemy nadal je grać, co związane jest z dostaniem się do konkursu – zaznacza Ewa Lubasz, aktorka.

Spektakl będzie można zobaczyć na Małej Scenie KCK już 15 i 24 stycznia o godzinie 19 oraz 16,24 i 25 stycznia o 9 i 11. Kolejne wydarzenia planowane są także w następnych miesiącach.   

– Bardzo serdecznie zapraszam na „Ciotkę Wieżę”, ponieważ dzięki niej można inaczej popatrzyć na historię Jadwigi Trzcińskiej. Wzbudza ona empatię i pozwala inaczej spojrzeć na drugiego człowieka – dodaje aktorka.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO