Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

„Kielce ROCKują” już w najbliższy weekend

czwartek, 08 września 2022 13:57 / Autor: Weronika Karyś
„Kielce ROCKują” już w najbliższy weekend
„Kielce ROCKują” już w najbliższy weekend
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Już w najbliższy weekend (10-11 września) w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się dziewiąta edycja festiwalu „Kielce ROCKują”. To dwa dni pełne rocka, bluesa i jazzu. Na scenie zaprezentują się m.in. jeden z najważniejszych gitarzystów jazzowych na świecie – Scott Henderson, a także Dariusz Kozakiewicz – kompozytor i gitarzysta znany z zespołu Breakout czy Perfect.

– Przed nami duże wydarzenie muzyczne, jedno z najciekawszych w roku. To już dziewiąty raz kiedy mamy okazję zaprosić kielczan i gości z całej Polski na festiwal „Kielce ROCKują”. W ramach imprezy zaplanowano liczne koncerty znakomitych wykonawców i najlepszych zespołów. To jest perełka na skalę ogólnopolską. Warto tam być – stwierdza wiceprezydent Marcin Chłodnicki.

Artystami festiwalu będą wyjątkowo barwne i oryginalne postacie muzycznego świata.

– Pojawią się głównie zagraniczni wykonawcy i jedna gwiazda z Polski. Mowa oczywiście o Darku Kozakiewiczu z projektem LIFE to gitarzysta, który był współtwórcą jednej z najważniejszych płyt w historii polskiej muzyki – Blues zespołu Breakout – informuje Paweł Wawrzeńczyk, współorganizator wydarzenia.

– Z kolei w niedzielę przyjedzie do nas wybitna postać gitary jazz-rockowej, jeden z kilku naprawdę nielicznych fachowców w tej branży – Scott Henderson. Nie ma na świecie sali, na której on by nie występował i nie byłoby owacji na stojąco. Reasumując, to duże wydarzenie dla nas, dla naszego miasta. Mam cały czas ciary i czekam z niecierpliwością. Będzie się dużo działo – dodaje.

Impreza jest biletowana. Uczestnictwo w jednym dniu festiwalu kosztuje 65 złotych, z kolei w dwóch dniach – sto dziesięć. Wejściówki można kupić pod linkiem: https://www.targikielce.pl/kielce-rockuja

Więcej na temat festiwalu w wywiadzie Michała Sierleckiego: http://www.emkielce.pl/muzyka/kielce-rockuja-202209081111

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO