Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Już dziś święto kabaretu w Kielcach

środa, 23 listopada 2022 12:40 / Autor: Łukasz Czerwiak
Już dziś święto kabaretu w Kielcach
Fot. Shutterstock
Już dziś święto kabaretu w Kielcach
Fot. Shutterstock
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

23 listopada odbędzie się finał XXI edycji Kieleckiego Oglądu Kabaretów Studenckich. Do stolicy województwa przyjadą młodzi komicy, a na zakończenie wystąpią gwiazdy solowej sceny.

Pierwsze takie wydarzenie odbyło się 22 lata temu, a główną nagrodę zdobył kielecki kabaret „Poszłem”. Festiwal wypromował także znane dzisiaj w całej Polsce formacje komediowe.

– Rok w rok, poza tym pandemicznym, kontynuujemy tę tradycję. Przed laty stwierdziliśmy, że warto przyjrzeć się tej dziedzinie kultury w obszarach studenckich z całego kraju. Mamy bogatą historię i wiele znanych kabaretów wystąpiło na naszym ogólnopolskim przeglądzie. Tradycją jest też, że na koniec wieczór występują gwiazdy i tak też jest w tym roku – mówi Krzysztof Hałka, organizator wydarzenia.

Od dwóch edycji komicy rywalizują w dwóch kategoriach. O tytuł najlepszego kabaretu zmierzą się: Kabaret Szyderców Bis z Poznania, Kabaret Pomoże z Gdańska oraz Nibykabaret z Małopolski. Zaś wśród stand-uperów rywalizacja rozstrzygnie się między trzema przedstawicielami tej dyscypliny ze Śląska: Łukaszem Minko, Kamilem Ciżewskim oraz Mateusz Burkackim.

Środową imprezę poprowadzi Krzysztof Kubalski, członek Kabaretu z Konopi oraz prezenter Radia eM Kielce.

– Razem z moim kabaretem wygraliśmy przegląd kilka razy. Pierwszy nasz występ w 2005 roku podczas KOKS-u zakończył się zwycięstwem nagrody publiczności. Kilka lat później wygraliśmy główną nagrodę. Od kilku lat mam okazję wspomagać organizatorów i uczestniczę w innej roli poza konkursem  – opowiada.  

Impreza rozpocznie się o godzenie 18:30 w Sali Górnej klubu „Pod krechą”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Gośćmi specjalnymi będą solowi komicy Bartosz Zalewski oraz Wojciech Pięta.

Plakatkabarety231122

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO