Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Jak będzie przebiegał 32. plebiscyt „O Dziką Różę”? Oto program

poniedziałek, 20 maja 2024 17:14 / Autor: Łukasz Czerwiak
Jak będzie przebiegał 32. plebiscyt „O Dziką Różę”? Oto program
Jak będzie przebiegał 32. plebiscyt „O Dziką Różę”? Oto program
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Siedem spektakli, a także gala finałowa – tak będzie wyglądał 32. Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę”. Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach ogłosił terminy.

„Dzikie Róże” zostaną przyznane aktorom oraz reżyserom spektakli zrealizowanych w sezonie 2023/2024. Będzie można je zobaczyć w dniach:

9 czerwca – „Nie wszyscy pójdziemy do raju”,

10 czerwca – „Niko, czyli prosta zwyczajna historia”,

11 czerwca – „Kilka opowieści z Islandii”,

12 czerwca – „Krwawe gody”,

13 czerwca – „Bez nadzienia”,

14 czerwca – „Helgi, syn Jóna”,

15 czerwca – „Zośka Wariatka – 30 lat później”.

Organizatorzy, wychodząc naprzeciw osobom, które pracują, postanowili w tym roku uruchomić sprzedaż biletów online. Każdego dnia, w którym grany będzie spektakl, sprzedaż wejściówkę odbywać się będzie w internecie w godzinach od 9 do 11. Z kolei od godziny 12 bilet będzie można nabyć tradycyjnie w kasach teatru.

– To święto publiczności, a także czas, w którym poznajemy jej gust. Tak jak co roku czekamy na widzów, którzy będą ustawiać się w kolejkach. To piękna tradycja, której towarzyszą często ciekawe rozmowy. Postanowiliśmy jednak zrobić także ukłon w stronę tych, którzy nie mogą się pojawić tutaj przed południem. Część biletów będziemy sprzedawać online – opowiada Paulina Drozdowska, rzecznik prasowy kieleckiej sceny dramatycznej.

Przeprowadzona zostanie także loteria dla publiczności. W tym roku odbędzie się ona w formie konkursowej, ponieważ będzie oceniana wiedza na temat premier. Łączna pula nagród wynosi 10 tysięcy złotych.

– Żeby wziąć w nim udział, trzeba będzie okazać cztery bilety ze spektakli prezentowanych podczas plebiscytu. Dodatkowo każdego wieczoru będziemy spotykać się z naszymi gośćmi i zadamy pytania dotyczące tegorocznych premier – dodaje Drozdowska.

Koncert Finałowy odbędzie się 16 czerwca. Gwiazdę wieczoru będzie Natalia Przybysz.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO