Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Zostały ostatnie tygodnie, żeby zostać katechistą

środa, 12 czerwca 2024 10:21 / Autor: Łukasz Czerwiak
Zostały ostatnie tygodnie, żeby zostać katechistą
Zostały ostatnie tygodnie, żeby zostać katechistą
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Od września 2023 roku działa Szkoła Katechistów Diecezji Kieleckiej. Trwa nabór do jej drugiej edycji.

Szkoła Katechistów Diecezji Kieleckiej formuje świeckich do posługi w parafiach. Katechista powołany jest do posługi głoszenia Dobrej Nowiny poprzez przygotowanie do przyjęcia sakramentów aż po formację stałą. Obecnie kształtuje się w niej 27 osób, a do 30 czerwca prowadzony jest nabór do drugiej edycji SKDK.

– Zapraszamy osoby chcące zaangażować się w życie Kościoła, dojrzałe w wierze z wielkimi pragnieniami i zapałem. Jako Szkoła Katechistów przygotowaliśmy program formacji, która pomoże w przyszłości głosić kerygmat, czyli życie obiecane w Jezusie Chrystusie. Obejmuje on także formację biblijną, duchowości, wprowadzenie w modlitwę i liturgię – wyjaśnia siostra Samuela Klimas, dyrektor SKDK.

Formacja podstawowa trwa jeden rok, w tym czasie kandydaci są zobowiązani do uczestnictwa w kursie weekendowym i kursie tygodniowym oraz w ośmiu zjazdach raz w miesiącu w sobotę. Katechistą może zostać osoba świecka, wskazana i rekomendowana przez księdza  proboszcza.

– Zdolna do nauczania innych i przekazu wiary. Zaproszenie to kierujemy szczególnie do ludzi świeckich, którzy  są zaangażowani w życie parafialne, mają w sobie pewien Boży niepokój i zapał,, którzy chcieliby inicjować w parafiach nowe formy pracy duszpasterskiej, pomagać w istniejących dziełach – dodaje s. Samuela.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do SKDK, można uzyskać na stronie internetowej (zakładka: szkoła katechistów) oraz pod nr. tel.: 506-178-939.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO