Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Uwielbili Pana w Tumlinie

sobota, 22 października 2022 23:09 / Autor: Łukasz Czerwiak
Uwielbili Pana w Tumlinie
Uwielbili Pana w Tumlinie
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Modlitwa w kościele św. Stanisława B.M. w Tumlinie rozpoczęła serię spotkań poprzedzających Uwielbienie W Centrum Miasta. Wieczory modlitewne odbywają się pod hasłem „Całkowite oddanie”.

Stowarzyszenie Dwa Przymierza współorganizuje z Zespołem ToON uwielbienia. Co miesiąc grupa będzie gościć w jednej z parafii w diecezji kieleckiej, aby przed Najświętszym Sakramentem wielbić Pana Boga.

– Było fantastycznie, każde spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie dodaje nam sił. Dodatkowo, gdy przychodzą ludzie i pomagamy im doświadczyć Boga oraz dajemy nadzieję, to budzi się w nas ogromna radość, że dzieje się to, co sobie zakładamy. Bo właśnie taki jest cel tych naszych wydarzeń; chcemy pokazać, że Pan Bóg nie jest wcale taki daleki i można z Nim obcować przez śpiew czy taniec – tłumaczy Tomasz Radek, przedstawiciel stowarzyszenia.

„Małe uwielbienia” mają  przygotować do centralnego wydarzenia, którym od dziesięciu lat jest Uwielbienie w Centrum Miasta. W 2023 roku odbędzie się ono 10 czerwca.

– Ogromnie się cieszę, że wystartowały przygotowania głównego uwielbienia, że przez te spotkania możemy krok po kroku, zbliżać się do niego. Dla mnie one są jak psychoterapia, gdyż jest to oderwanie się od całego pędu, w którym żyje. Mogę tu po prostu odetchnąć, wyciszyć się, popracować nad sobą i relacją z Bogiem, i ją wzmocnić. Kocham się modlić przez śpiew, to świetny sposób, aby wyrazić to, co czuję do Jezusa – mówi Asia, która wraz z mężem Piotrem śpiewa w zespole ToON.

Oto fragment tego, co wybrzmiało 22 października w Tumlinie:

– Bardzo mi się podobało. Lubię słuchać muzyki, która coś wnosi do mojego życia. Wprowadza mnie ona w klimat modlitwy, prowadzi do niej. To dla mnie bardzo ważne, a zarazem miłe, że mogę łączyć właśnie te dwie czynności – opowiada Marcin.

Więcej szczegółów na temat następnych spotkań już wkrótce na naszej stronie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO