Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Przed nami Uwielbienie w Pierzchnicy

piątek, 15 lipca 2022 11:55 / Autor: Łukasz Czerwiak
Przed nami Uwielbienie w Pierzchnicy
Fot. Piotr Michalec
Przed nami Uwielbienie w Pierzchnicy
Fot. Piotr Michalec
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

16 lipca o godzinie 20:00 odbędzie się Uwielbienie na rynku w Pierzchnicy. Hasłem tego wydarzenia brzmi: „Poznaj JEGO moc”.

Wielbienie Boga w Najświętszym Sakramencie będzie wyrażało się głównie poprzez śpiew i taniec. Za muzyczne stronę wydarzenia będzie odpowiedzialny zespół ToON. Zaś wzbogacać tańcem i świadectwem będą przedstawiciele wspólnoty Mocni w Duchu.

- Dobrze, że parafia świętej Małgorzaty w Pierzchnicy poszła za przykładem Uwielbienia w Centrum Miasta w Kielcach. Takie wieczory modlitewne to bardzo dobra inicjatywa w dzisiejszych czasach, ponieważ Chrystus w Najświętszym Sakramencie wychodzi w przestrzeń publiczną. Staje się takie powtórzenie dnia Bożego Ciała. Myślę, że to będzie dobry czas - mówił ksiądz Paweł Rej, zespół ToON.

Organizacja Uwielbienia jest odpowiedzią na wezwanie do umiłowania Jezusa Eucharystycznego, które wybrzmiało podczas III Kongresu Eucharystycznego Diecezji Kieleckiej zwołanego przez biskupa Jana Piotrowskiego.

- W Ewangelii według św. Mateusza w rozdziale 11 znajdują się słowa: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Pragniemy, aby ludzie doświadczyli tych słów, dlatego hasło naszego wydarzenia brzmi: „Poznaj JEGO moc”. Chcemy, aby ludzie doświadczyli żywego Kościoła. Zapraszam serdecznie - zachęcał alumn Damian Biesiada, organizator wieczoru uwielbienia.

To pierwsze takie spotkanie modlitewne w parafii świętej Małgorzaty w Pierzchnicy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO