Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Uczniowie „Kostki” zapraszają na Dzień Otwartej Szkoły. Do wygrania… lot nad Kielcami

środa, 17 kwietnia 2024 13:47 / Autor: Michał Łosiak
Uczniowie „Kostki” zapraszają na Dzień Otwartej Szkoły. Do wygrania… lot nad Kielcami
Uczniowie „Kostki” zapraszają na Dzień Otwartej Szkoły. Do wygrania… lot nad Kielcami
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w sobotę (20 kwietnia) odbędzie się Dzień Otwartej Szkoły w Katolickim Liceum im. św. Stanisława Kostki. Będzie można nie tylko poznać szkołę i jej program nauczania, ale również wziąć udział w ciekawych doświadczeniach, prezentacjach i warsztatach. Nie zabraknie konkursu, w którym główną nagrodą będzie… lot widokowym nad stolicą regionu.

Przypomnijmy, że od ponad stu lat szkoła kształci, wychowuje i rozwija młodzież z naszego regionu. W ubiegłym roku „Kostka” obchodziła swój jubileusz.

Więcej o stuleciu szkoły: http://emkielce.pl/kosciol/kostka-swietuje-setna-rocznice-powstania-szkoly

Uczniowie kształcą się obecnie na trzech profilach, których program przygotowany jest pod kątem przyszłości młodych osób – to profil humanistyczny, medyczny i politechniczny. Wysokiemu poziomowi nauki towarzyszy jednak wspaniała, rodzinna atmosfera.

– Wiemy o sobie sporo i razem z nauczycielami tworzymy miły klimat nastawiony nie tylko na naukę. Nie czuć wielkiej presji i stresu, ale zawsze możemy znaleźć zrozumienie i porozmawiać na nurtujące nas tematy. Możemy również rozwijać swoje zainteresowania, co jest szczególnie cenne – mówi Radiu eM Kielce Adela Litwinek, uczennica pierwszej klasy.

W „Kostce” młodzi ludzie mogą doskonalić swoje pasje artystyczne i sportowe, uczestniczyć w wyjazdach międzynarodowych, ale również angażują się w pomoc innym.

– Oprócz tego, że mamy w szkole wolontariat, drużynę harcerską, ale także jedyny w Kielcach Klub Honorowych Dawców Krwi, który cieszy się dużą popularnością. Angażujemy się w „Paczuszkę dla maluszka”, byliśmy aktywni w trakcie pomocy Ukrainie i prowadziliśmy zbiórkę starych telefonów na rzecz misji. Każda forma pomocy trafia u nas na podatny grunt – dodaje ks. Artur Płaziński, prefekt w „Kostce”.

W najbliższą sobotę (20 kwietnia) o godzinie 10 rozpocznie się Dzień Otwartej Szkoły. Nie zabraknie możliwości zwiedzenia szkoły i porozmawiania z uczniami i nauczycielami. Goście będą mogli wziąć udział w loterii fantowej, w której główną nagrodą będzie lot samolotem nad Kielcami wraz z jednym z uczniów.

– Warto przyjść, zobaczyć i obejrzeć. Jako uczeń wiem, ze decyzja o wyborze szkoły średniej jest trudno i Dzień Otwartej Szkoły może pomóc w jej podjęciu – podkreśla Bartosz Wiśniewski.

Wydarzenie zakończy się o godzinie 13.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO