Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

U św. Wojciecha obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka

niedziela, 21 stycznia 2024 19:14 / Autor: Łukasz Czerwiak
U św. Wojciecha obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka
U św. Wojciecha obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Uroczysta Msza Święta w intencji babć i dziadków w czasie ich święta została odprawiona w kościele św. Wojciecha w Kielcach. Eucharystii przewodniczył biskup Marian Florczyk.

W kościele św. Wojciecha zgromadzili się licznie dziadkowie i wnukowie – to za sprawą diecezjalnych obchodów Dnia Babci i Dziadka.

– W słowach dziecka mówiącego: "Kocham cię babciu", odczytujemy piękną wieź dwóch serc. Jest wielka różnica w latach, ale nie ma różnicy w miłości. Serce babci kocha serce dziecka, a ono tę miłość odwzajemnia. Serce babci to skarbiec, bo można w nim odnaleźć coś z matki, przyjaciela i mędrca – powiedział biskup Marian Florczyk, który zwrócił uwagę na współczesne problemy osób starszych. 

– Jeżeli będziesz czcił rodziców, to będziesz czcił i swoich dziadków. Dziś zauważamy, że zanika szacunek do osób starszych. Przemija życie człowieka, tracę głupotę by zyskać mądrość, tracę złe serce by zyskać dobre serce – to dobre przemijanie. Starsze lata są czasem i oznaką mądrości, a jej nie można się wstydzić, a nawet trzeba nią się chlubić – stwierdził biskup.

Posłuchaj całej homilii:  

Po Mszy Świętej dzieci złożyły życzenia babciom i dziadkom.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO