Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Rozpoczęliśmy Tydzień Ekumeniczny

środa, 18 stycznia 2023 21:39 / Autor: Łukasz Czerwiak
Rozpoczęliśmy Tydzień Ekumeniczny
Rozpoczęliśmy Tydzień Ekumeniczny
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Nabożeństwo ekumeniczne w kościele Świętej Trójcy w Kielcach rozpoczęło w diecezji kieleckiej Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Modlitwie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Inauguracyjne nabożeństwo zgromadziło przedstawicieli wspólnot chrześcijańskich, znajdujących się na terenie diecezji kieleckiej. W kościele seminaryjny wszystkich przywitał ich, gospodarz miejsca – biskup Jan Piotrowski.

– Pozdrawiam was bracia serdecznie. Tam gdzie jest modlitwa, tam wszyscy jesteśmy Pana Boga. Jesteśmy blisko siebie także poprzez naszą ludzką naturę i dar chrześcijańskiego życia duchowego. Módlmy się o jedność – powiedział Biskup Kielecki.

Słowo do zgormadzonej wspólnoty wygłosił ks. dr Paweł Samiczak, organizator wydarzenia. Przypomniał on wszystkim tegoroczne hasło Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” (Iz 1,17).

– Został nam powierzony wielki Dar. To nie tylko Ewangelia, ale wezwanie do podążania za Chrystusa i naśladowania Go. Może człowiek czasem gubi drogę do Boga i wydawać by się mogło, że wszystko jest na właściwych torach i podążamy we właściwym kierunku, ale to zatrzymuje się w momencie, gdy głoszone przez nas Słowo Boże jest odrębne od naszych czynów. Zatem musimy sobie uświadomić, że głosząc Ewangelie przyjmujemy na siebie pewien obwiązek i powinność by żyć Tym, którego głosimy – mówił kapłan.

Posłuchaj homilii:

Obchody Tygodnia Ekumenicznego potrwają do 25 stycznia. Kolejne wydarzenie już w niedzielę, 22 stycznia. W Ekumenicznej Świątyni Pokoju w Kielcach przy ulicy Sienkiewicza 1 odbędzie się wspólne, ekumeniczne uwielbienie Jezusa, jako Pana i Zbawiciela. Modlitwie śpiewem będzie przewodniczył zespół ToON.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO