Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Rozpoczął się roratni czas. Na Wesołej modlitwę łączą ze śniadaniem

poniedziałek, 04 grudnia 2023 11:47 / Autor: Łukasz Czerwiak
Rozpoczął się roratni czas. Na Wesołej modlitwę łączą ze śniadaniem
Rozpoczął się roratni czas. Na Wesołej modlitwę łączą ze śniadaniem
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W niedzielę w Kościele rozpoczął się Adwent, a w poniedziałek wielu wiernych udało się do świątyni na poranną Eucharystię. W Kościele Akademicki w Kielcach czas przed uroczystością Narodzenia Pańskiego przeżywany jest trochę inaczej.

Roraty to Msze wotywne, poświęcone Najświętszej Maryi Pannie. Centrum Duszpasterskie „WESOŁA54” przeżywa je przy świetle świec, a po liturgii wierni… wspólne jedzą śniadanie.

– Adwent to czas oczekiwania, a my na „Wesołej” robimy to wspólnie. W ciemnej świątyni przy świetle świec, ze starymi pieśniami oraz tradycyjnym Rorate caeli. Gromadzimy się na Mszy i potem się nie rozchodzimy. Jemy wspólnie śniadania i ten czas grudniowy, ciemny, rozświetlamy wspólnotą stołu. Każdy jest zaproszony i myślę, że warto chociaż raz w tym okresie do nas dołączyć – mówi Piotr Świerczyński, jeden z organizatorów. 

W roratach w klimacie dominikańskim można uczestniczyć od poniedziałku do soboty o godzinie 6:30. Tematem tegorocznych kazań są kolejne tytuły Matki Bożej. Liturgii przewodniczyć będą zaproszeni goście m.in. biskupi oraz profesorowie WSD w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO