Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Przed nami diecezjalne obchody Dnia Babci i Dziadka

piątek, 19 stycznia 2024 10:13 / Autor: Łukasz Czerwiak
Przed nami diecezjalne obchody Dnia Babci i Dziadka
Przed nami diecezjalne obchody Dnia Babci i Dziadka
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W najbliższy weekend będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Babci i Dziadka. W kościele pw. św. Wojciecha w Kielcach zaplanowano diecezjalne obchody.

Pomysłodawcą tego wydarzenia jest biskup Marian Florczyk. W swoim komunikacie podkreśla, że 21 i 22 stycznia to szczególna okazja, by otoczyć darem modlitwy i serdecznością nasze babcie i dziadków.

– Oni przekazali nam dar wiary i miłości Boga oraz bliźnich. Uczyli i nadal uczą przez doświadczenie swojego życia jak pięknie żyć. Wiele z nich odeszło już do wieczności licząc na naszą modlitwę. Należy także zauważyć, jak wielu ludzi żyjących w miastach i wioskach dotkniętych jest samotnością i brakiem osób bliskich. Często zmagają się z wieloma problemami i trudnymi sytuacjami. Niech ten szczególny czas uświadomi nam potrzebę bliskości z naszymi babciami i dziadkami – wyjaśnia biskup Florczyk.

Diecezjalny Dzień Babci i Dziadka odbędzie się 21 stycznia. Wydarzenie o godzinie 11 rozpocznie Msza Święta, po której dzieci złożą życzenia babciom i dziadkom.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO