Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Pielgrzymi spotkali się w Wiśniówce

sobota, 27 sierpnia 2022 09:48 / Autor: Łukasz Czerwiak
Pielgrzymi spotkali się w Wiśniówce
Pielgrzymi spotkali się w Wiśniówce
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Pątnicy, którzy uczestniczyli w 41. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę oraz 10. Rowerowej Pielgrzymce Diecezji Kieleckiej zgromadzili się w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Wiśniówce. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

26 sierpnia przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, dlatego akurat tego dnia spotkali się pielgrzymi diecezji kieleckiej. Tego dnia również przypadał odpust parafii w Wiśniówce.

– Za każdym razem, gdy człowiek polskiej ziemi jak Maryja sprawy Boże czynił swoimi sprawami, prawo Boże czynił swoim podstawowym prawem i zadaniem zawsze odzyskiwał i trwał w upragnionej wolności. Dlatego z Maryją, podążając za Nią byliśmy zawsze i pozostaniemy dziećmi wolności. Takich nas Bóg potrzebuje, takich, którzy będą wołać: Ojcze do Ciebie należę – zaznaczał w trakcie homilii ksiądz Dariusz Węgrzyn.

Posłuchaj całej homilii:

Po dwóch tygodniach od wspólnego wędorowania wielu pątników spotkało się z ogromną radością z przyjaciółmi z „rekolekcji w drodze”. Uczestniczyli oni w Eucharystii, następnie wspólnie posilili się przy ognisku, a na koniec uczestniczyli w przeglądzie piosenek pielgrzymkowych.

– Tęsknie za pielgrzymką, ponieważ to był wspaniały czas ze wspaniałymi ludźmi, których przez ten czas po pielgrzymce mi brakowało. Z braćmi i siostrami można było razem wędrować do Maryi i z Nią się spotkać. Najbardziej z pielgrzymki zapamiętam apel w Mstowie, to był cudowny wieczór pełen pięknych występów każdej z grup – powiedział Piotr, grupa żółto–niebieska.

Oto zdjęcia z wieczornego spotkania oraz film, który przygotowała Służba Medialna Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO