Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Odpust w parafii Ducha Świętego w Kielcach

niedziela, 19 maja 2024 15:16 / Autor: Michał Łosiak
Odpust w parafii Ducha Świętego w Kielcach
Odpust w parafii Ducha Świętego w Kielcach
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Trwa jedna z największych uroczystości w kalendarzu liturgicznym Kościoła. W parafii Ducha Świętego w Kielcach wierni przeżywają odpust.

Przypomnijmy, że wspólnota i kościół Ducha Świętego znajduje się na kieleckim Osiedlu Na Stoku. Podczas sumy odpustowej wiernych powitał ks. Marek Czarnota, proboszcz parafii.

– Spotykamy się – jak uczniowie – w naszym parafialnym Wieczerniku, aby przeżywać Zesłanie Ducha Świętego. Pragniemy obchodzić uroczystość, która kończy okres wielkanocny. Cieszę się z obecności naszych parafian, ale również licznych gości – mówił.

Mszę Świętą odprawił i homilię wygłosił o. Rafał Kupczak, oblat z Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

– To święto przypomina o całej misji Pana Jezusa, która się dopełnia zesłaniem Ducha Świętego. Daje on szczególne dary Kościołowi. Przede wszystkim usposabia nas do tego, abyśmy mieli odwagę wyznawać naszą wiarę w czasach, w których żyjemy. Chodzi o to, aby nie została ona jedynie prywatnym i intymnym doświadczeniem. Chrystus pomaga nam w Duchu Świętym ją przeżywać. To wszystko niezależnie od czasów oraz warunków społecznych i politycznych. Człowiek Jezusa ma dawać świadectwo świętości i tego, że w imię naszego Pana miłość oraz dobro muszą zwyciężać – tłumaczył.

Eucharystię zakończyło wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Historia parafii Ducha Świętego sięga 1985 roku kiedy ówczesny Biskup Kielecki Stanisław Szymecki zapoczątkował duszpasterstwo, które stanowiło zalążek parafii. 16 marca 1987 roku erygowana została nowa wspólnota parafialna. W 1991 roku ksiądz Józef Doniec zapoczątkował powstanie kościoła, tworząc specjalny komitet. Świątynię konsekrowano dwa lata temu. Drugim patronem parafii jest św. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO