Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Młodzi znowu spotkają się w Wiślicy. Zapisy dobiegają końca

środa, 12 czerwca 2024 19:32 / Autor: Łukasz Czerwiak
Młodzi znowu spotkają się w Wiślicy. Zapisy dobiegają końca
Młodzi znowu spotkają się w Wiślicy. Zapisy dobiegają końca
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W sobotę, 15 czerwca, odbędzie się XXII Spotkanie Młodych w Wiślicy. W tym roku młodzież zgromadzi się pod hasłem „uBOGAceni”.

XXII Spotkanie Młodych w Wiślicy rozpocznie się o godzinie 11 w Kolegiacie Wiślickiej. Kolejnym punktem będzie aktywizacja, którą poprowadzą Fanartycy.

– Przygotowaliśmy najlepszą aktywizację jaka może być, czyli warsztaty. Pomogą one uczestników poczuć siebie w sztuce, a także odnaleźć w niej Boga. Mamy trzy różne propozycje, w których każdy będzie mógł wziąć udział. Będzie trochę muzyki, literatury, a także plastyki – mówi Tosia Brodzińska, liderka Fanartyków.

Następnie uczestnicy przejdą w stronę Grodziska, gdzie odbędzie się część artystyczna. Kolejnym punktem będzie świadectwo wiary, a podzieli nim się „Ślimak na pustyni”, czyli Wojciech Czuba. Centralnym punktem będzie Eucharystia, której będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski, a homilię wygłosi kapucyn o. Michał Stec. Spotkanie zakończy koncert zespołu Muode Koty. 

– Myślę, że warto się z nami spotkać, bo możesz poznać osoby, które wierzą w tego samego Boga. To szansa na rozwój i niesamowitą przygodę. Myślę, że Wiślica, to sentymentalne miejsce, w którym każdy odnajdzie swoją przestrzeń – opowiada Kasia Dudajek, liderka Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Kieleckiej.

Na spotkanie można się zgłaszać poprzez formularz zgłoszeniowy. O wyjazd można pytać także w swoich parafiach. 

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO