Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

„Kostka” obchodził święto swojego patrona

poniedziałek, 18 września 2023 12:46 / Autor: Michał Łosiak
„Kostka” obchodził święto swojego patrona
„Kostka” obchodził święto swojego patrona
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił uroczystą Mszę Świętą w bazylice katedralnej w Święto św. Stanisław Kostki. To patron Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej. W Eucharystii wzięli udział uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy placówki.

W swojej homilii, Pasterz naszej diecezji wspomniał życiorys św. Stanisława Kostki.

– Był pilny i systematyczny, wierny ewangelicznym ideałom, czysty i absolutnie wolny w swoim młodzieńczym życiu. Stąd pochodziła jego odwaga, aby wszystko czynić na większą chwałę Boga i poznawać Boże wymagania. W Jezusie szukał życiowego ideału, dlatego się nie zawiódł. Nie zawiódł również bliskich. Ceńcie środowisko waszej rodziny, bo jest ona szkołą wiary i dobrych zachowań. Żyjemy w zgoła innych czasach. Inna jest dziś kultura obyczajowa i możliwości nauki, ale jednak wciąż spotykamy ludzi, którzy nie wstydzą się wyznać publicznie, że tak wiele zawdzięczają Panu Bogu. W ostatnich dniach uczynił to najlepszy zawodnik złotej drużyny polskich siatkarzy, Wilfredo Leon. Takim też był bł. Carlo Acutis i wielu innych – mówił biskup Jan Piotrowski.

Podczas Mszy Świętej uczniowie pierwszych klas licealnych złożyli ślubowanie.

– Po raz pierwszy w historii szkoły Eucharystii towarzyszą relikwie św. Stanisława Kostki, które otrzymaliśmy od Zakonu Towarzystwa Jezusowego dla naszej szkolnej kaplicy. Odtąd święty Stanisław będzie prowadził nas do katedry i wielu innych miejsc – podkreślił ks. Jacek Kopeć, dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Kielcach.

Eucharystię poprzedził specjalny przemarsz z relikwiami.

– Jest świetna pogoda, więc przemarsz był dostojny i piękny. Cieszymy się, że jest nas tak dużo, bo szkoła liczy już ponad 700 uczniów. W tym roku obchodzimy również jubileusz stulecia szkoły, więc święto naszego patrona przeżywamy w sposób szczególny – tłumaczyła Anna Pierzak, wicedyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO