Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Kolejna „Wymiana ciepła” na Wesołej

poniedziałek, 14 listopada 2022 15:08 / Autor: Łukasz Czerwiak
Kolejna „Wymiana ciepła” na Wesołej
Kolejna „Wymiana ciepła” na Wesołej
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Przed Kościołem Akademickim im. św. Jana Pawła II stanął namiot zorganizowany w ramach akcji "Wymiana Ciepła". Można w nim zostawić albo z niego zabrać zimowe kurtki, swetry, bluzy, czapki, rękawiczki, a nawet obuwie.

Na termometrach są już coraz to niższe wartości, a za oknem powoli przychodzi zima. To ciężki okres, szczególnie dla ludzi bezdomnych, którzy większość czasu spędzają na zewnątrz. Wierni skupieni wokół Centrum Duszpasterskiego Wesoła54 postanowili po raz kolejny pomóc potrzebującym lepiej zabezpieczyć się przed zimnem.

– Znów organizujemy przy naszym Centrum tę akcję charytatywną. Ustawiliśmy namiot, który służy wymianie ciepła, dobra, odzieży. Dbamy o ład i porządek, aby ubrania były schludne, czyste i zimowe. Są one ładnie rozstawione na wieszakach, w ten sposób odpowiadamy na naturalną potrzebę szacunku do człowieka potrzebującego  – tłumaczy ksiądz Rafał Dudała, opiekun Centrum Duszpasterskiego Wesoła54. 

Inicjatywa odbywa się czwarty raz, a u jej źródła są trzy powody.

– Przede wszystkim Ewangelia, która w osobie Jezusa Chrystusa zachęca nas, abyśmy nie tylko w sposób higieniczny wrzucali pieniądze do skrzyneczek, ale w sposób autentyczny dzieli się  tym, co nasze. Druga rzecz to ogląd otaczającego świata. Wielu chętnie się podzieli, ale nie miej jest tych, którzy z tego skorzystają. Naszym zadaniem jest spotkać tych ludzi w namiocie. Trzecia kwestia to uwrażliwienie naszego serca i kształtowanie w nas takich postaw. Reasumując - to jest nasza wyobraźnia miłosierdzia – dodaje ksiądz Dudała.

Namiot przed Kościołem Akademickim jest otwarty 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu i ma stać do końca zimy.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO