Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Kapłani z diecezji kieleckiej mistrzami Polski w halowej piłce nożnej

sobota, 13 kwietnia 2024 16:00 / Autor: Łukasz Czerwiak
Kapłani z diecezji kieleckiej mistrzami Polski w halowej piłce nożnej
fot. archiwum prywatne
Kapłani z diecezji kieleckiej mistrzami Polski w halowej piłce nożnej
fot. archiwum prywatne
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W dniach 12-13 kwietnia w Białymstoku odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej. Zwycięzcami turnieju zostali kapłani z diecezji kieleckiej.

Nasi kapłani przez fazę grupową przeszli jak burza. Pokonali diecezję siedlecką – 3:0, diecezję tarnowską – 1:0, diecezję sandomierską – 2:0 oraz diecezję radomską – 2:1.

Równie dobrze księża z diecezji kieleckiej grali w fazie pucharowej. W ćwierćfinale pokonali reprezentację archidiecezji lubelskiej – 3:0, a w półfinale po zaciętym boju archidiecezji gdańskiej – 2:0. W finale XVIII Mistrzostw Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej kapłani z kielecczyzny zdecydowanie pokonali archidiecezję częstochowską – 4:0.

Złote medale zdobyli księża:

ks. Marek Łosak, wikariusz w parafii świętej Rozalii i świętego Marcina w Zagnańsku; ks. Edward Giemza, proboszcz parafii świętych Piotra i Pawła w Sędziszowie; ks. Stanisław Kostucha, wikariusz w parafii świętego Marcina w Pacanowie; ks. Dariusz Snochowski, student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego; ks. Tomasz Równicki, wikariusz w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Wzdole; ks. Arkadiusz Pasoń, wikariusz w parafii świętej Małgorzaty w Pierzchnicy; ks. Damian Liwocha, wikariusz w parafii Świętej Trójcy w Jędrzejowie; ks. Michał Bieroński, wikariusz w parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach; ks. Tomasz Chowaniec, wikariusz w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Małogoszczu oraz ks. Łukasz Chowaniec, wikariusz w parafii świętego Bartłomieja w Szczekocinach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO