Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Kapłani diecezji kieleckiej pielgrzymowali do Miechowa

sobota, 15 października 2022 19:08 / Autor: Łukasz Czerwiak
Kapłani diecezji kieleckiej pielgrzymowali do Miechowa
Kapłani diecezji kieleckiej pielgrzymowali do Miechowa
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Około 150 księży z naszej diecezji, w sobotę, 15 października modliło się w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Co roku kapłani z naszej diecezji pielgrzymują do jednego wybranego sanktuarium. W tym roku na wydarzenie formacyjno-duchowe udali się do Miechowa. Wraz z prezbiterami spotkali się trzej biskupi kieleccy. Słowo do kapłanów skierował Pasterz Diecezji Kieleckiej. Na początku homilii podkreślił, że sanktuarium Grobu Bożego to nie cmentarz. – Przybywamy do grobu Jezusa Zmartwychwstałego, który pozwala nam zakosztować w Eucharystii swojej odkupieńczej miłości. Święty Paweł w Pierwszy Liście do Koryntian uczula nas, że jest On fundamentem, którego nikt nie może zmienić i nie zależy to od mody czy też naszych upodobań – mówił biskup Jan Piotrowski.

Dalej w swoich rozważaniach biskup Ordynariusz podjął refleksję nad tym jaką siłą pasterza owiec jest wiara. – Jezus w Wieczerniku mówił, że pożyteczne jest Jego odejście, bo u Ojca nieustannie będzie się wstawiał za swoimi uczniami. Oni dzięki swej wierze będą dokonywać dzieł, które On dokonywał. Dojrzałość wiary kapłana to niebywała siła, która znajduje urzeczywistnienie w jego eucharystycznym umiłowaniu Kościoła i kapłańskiej posługi.  

W trakcie spotkania biskup Jan Piotrowski skierował prośbę do ksieży, aby ci stwarzali wiernym, których im powierza możliwości do trwania przy Bogu, ponieważ Chrystus do wszystkich kieruje zaproszenie, aby do Niego przyszli, a On ich pokrzepi. – Po raz kolejny proszę, wręcz błagam was bracia kapłani, tych obecnych na pielgrzymce, a poprzez was waszych współbraci, abyście codziennie otwierali drzwi kościołów waszej parafii. Zróbcie cotygodniowe, a może nawet i częstsze wystawienia Najświętszego Sakramentu. Zapraszajcie na nie wiernych, aby spotkali się z Jezusem Chrystusem Eucharystycznym.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO