Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Dziś XII Uwielbienie w Centrum Miasta Kielce

sobota, 25 maja 2024 10:49 / Autor: Łukasz Czerwiak
Dziś XII Uwielbienie w Centrum Miasta Kielce
Dziś XII Uwielbienie w Centrum Miasta Kielce
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W sobotę, 25 maja, odbędzie się XII Uwielbienie W Centrum Miasta Kielce. Wierni spotkają się przy Letniej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury

Tegoroczne uwielbienie odbędzie się pod hasłem: „Jesteś u celu”.Rozpocznie się o godzinie 19. 

– Warto przyjść, żeby poczuć wspólnotę, bo nie jesteśmy w wierze sami. To także dobra okazja do tego, aby stanąć przed Jezusem ze swoją historią życia i na nowo w Nim odkryć siłę tej relacji. Jeżeli chcesz dać świadectwo swojej wiary, to to wydarzenie jest dla Ciebie. Jeśli jednak myślisz, że jesteś słabej wiary i potrzebujesz umocnienia, to tym bardziej powinniśmy się spotkać  – stwierdził ks. Marcin Boryń, prezes Stowarzyszenia Dwa Przymierza, które organizuje to wydarzenie.

Współorganizatorem jest także zespół To ON, który muzycznie poprowadzi to spotkanie. Tak jak co roku będą towarzyszyć im goście. 

– Pierwszym z nich będzie Norman, czyli Roman Słomka, kielczanin, wokalista, gitarzysta, fotograf. Możecie go kojarzyć ze współpracy z zespołem Mafia, z którym wydał płytę „Ten świat nie jest zły”. Jest on także głównym wokalistą tegorocznego singla, który promuje nasze wydarzenie – opowiada Patrycja Osman ze Stowarzyszenia Dwa Przymierza. 

Z zespołem zaśpiewa Sylwia Piotrowska, która podzieli się także świadectwem swojej wiary. 

– Szerszej publiczności dała się poznać w 2011 roku, zwyciężając w programie Szansa na Sukces, ale jest także laureatką wielu innych konkursów. W 2022 roku wydała debiutancką płytę „Twoje Światło”, które została doceniona przez wiele radiostacji w całej Polsce. Tradycyjnie będzie z nami także Zespół Taneczny Kryształki z Daleszyc, prowadzony przez Łukasz Górskiego – dodaje.

Dzisiejsze wydarzenie będzie transmitowane na antenie Radia eM Kielce. Z kolei transmisję video będzie można obejrzeć na naszym w serwisie YouTube.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO