Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Wspominaliśmy brata Alberta. Odpust w buskiej parafii

poniedziałek, 17 czerwca 2024 15:57 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Wspominaliśmy brata Alberta. Odpust w buskiej parafii
[FOTO] Wspominaliśmy brata Alberta. Odpust w buskiej parafii
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W poniedziałek, 17 czerwca, przeżywamy wspomnienie liturgiczne św. brata Alberta Chmielowskiego. Tego dnia wierni parafii w Busku-Zdroju przeżywają odpust.

Z tej okazji uroczystej sumie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Na początku liturgii zgromadzonych wiernych i kapłanów powitał proboszcz, ksiądz Andrzej Jankoski. Następnie biskup Piotrowski odsłonił dwa nowe elementy wystroju świątyni, w których umieszczone zostały fundamentalne symbole tożsamości wspólnoty parafialnej.

– Pierwszym z nich jest kamień węgielny poświęcony przez św. Jana Pawła II na krakowskich Błoniach. Został on umieszony w piękny, symboliczny sposób pomiędzy kawałkami drewna krzyża misyjnego, wkopanego w naszej parafii podczas pierwszych misji świętych w 1984 roku – tłumaczył ks. Marcin Bąk, wikariusz.   

Drugim z nich jest gablota z relikwiami świętego Brata Alberta.

– One będą tam umieszczone na stałe. Każdy z modlących się w naszej świątyni będzie mógł oddawać cześć naszemu patronowi – dodał ks. Bąk.

W swoim słowie Biskup Kielecki przypomniał słowa brata Alberta Chmielowskiego. Podkreślił, że są one inspiracją dla każego z nas.

– Kiedyś nasz święty wyznał z pokorą: „Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii, czy Jego miłość obmyśliła coś jeszcze piękniejszego. Skoro jest Ciałem i my bądźmy chlebem. Dawajmy siebie samych”. Dlatego też razem z wami chcę przeżywać ten dzień i wspólnie stanąć przy stole eucharystycznym – opowiadał biskup Piotrowski. 

Posłuchaj całej homilii:   

Odpustowa Eucharystia będzie również sprawowana o godzinie 19.

Na zdjęciu: Biskup Jan Piotrowski modli się przed relikwiami św. Brata Alberta.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO