Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Uroczysta Msza święta dopełniła inauguracji roku akademickiego

poniedziałek, 23 października 2023 20:13 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Uroczysta Msza święta dopełniła inauguracji roku akademickiego
[FOTO] Uroczysta Msza święta dopełniła inauguracji roku akademickiego
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Dzień po liturgicznym wspomnieniu św. Jana Pawła II, w Kościele Akademickim pod jego wezwaniem odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego. Eucharystii przewodniczył biskup Jan Piotrowski.

Duszpasterska inauguracja roku akademickiego była uzupełnieniem tych, które odbyły się już na kieleckich uczelniach. 

W swoim słowie Biskup Kielecki zauważył, że w październiku, w kalendarzu liturgicznym Kościoła katolickiego w Polsce, znajduje się wspomnienie kilku świętych, dla których uprawianie nauki był chlebem powszednim.

– Św. Jan Kanty był kapłanem diecezji krakowskiej oraz profesorem Akademii Krakowskiej. Z kolei św. Józefa Bilczewskiego, profesora i rektora Uniwersytetu Kazimierza we Lwowie, charakteryzuje się przez wyjątkową i imponującą pamięć, która mu pomagała w pracy naukowej. W tym świecie ważną rolę zajmuje także św. Jan Paweł II, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jak możemy zauważyć, w ich życiu wiara i rozum były skrzydłami, które wznosiły ich do źródła Prawdy, którym jest Bóg. Wreszcie także do poznania prawdy o człowieku – tłumaczył biskup Piotrowski.

Posłuchaj całej homilii:

Na Mszy nie zabrakło władz kieleckich uczelni, profesorów, wykładowców, a także studentów i przyjaciół Centrum Duszpasterskiego Wesoła 54, za których modlono. 

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO