Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Pielgrzymka minęła Busko. Dzisiaj Pińczów i Chmielnik

niedziela, 06 sierpnia 2023 13:15 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Pielgrzymka minęła Busko. Dzisiaj Pińczów i Chmielnik
[FOTO] Pielgrzymka minęła Busko. Dzisiaj Pińczów i Chmielnik
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Trwa 42. Kielecka Piesza Pielgrzymka. Szóstego sierpnia o godzinie 6:00 pątnicy wyruszyli z Wiślicy, aby w południe uczestniczyć w Mszy Świętej w Busku-Zdroju. Do tej pory zapisało 615 osób.

Pierwsi pielgrzymi doszli do Buska około godziny 11. Przed południem w kościele św. Brata Alberta w Busku-Zdroju pielgrzymi uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył biskup Jan Piotrowski. Homilię wygłosił ks. Rafał Gudwański, tegoroczny kaznodzieja pielgrzymkowy. W słowie wytłumaczył, jak dzisiejsze Święto Przemienienia Pańskiego można przeżywać w sposób pielgrzymkowy.

– Siostro i bracie, zastanawialiście się kiedyś, gdzie chce was zabrać Jezus? Czy pytałaś Go na modlitwie, gdzie chce cię zaprowadzić? Może nie pytasz, a On delikatnie kieruje do ciebie zaproszenia. Oczywiście nie wykrzykuje ich, ale poprzez myśli poddaje pragnienia spotkania. Może od jakiegoś czasu masz dosyć tego zgiełku, tysięcy spraw i napiętych nerwów, więc pomyśl. Przez takie doświadczenie Bóg sugeruje, żebyś tak jak czytam w Ewangelii „poszedł osobno”. To może być modlitwa osobista, udział w rekolekcjach, czy tak jak my dzisiaj w pielgrzymce  – powiedział ks. Gudwański.

Posłuchaj całej homilii:

Po podziale na dwie kolumny, około godziny 14, grupy: amarantowa, biało-niebieska, biało-zielona, pomarańczowa, zielona oraz żółto-niebieska wyruszyły do Pińczowa. Z kolei grupy: biało-fioletowa, czerwono-czarna, czerwono-niebieska, biało-czerwona, biało-pomarańczowa oraz zielono-biało-złota udają się na nocleg do Chmielnika.

W trakcie ponad 30-kilomentorej trasy pielgrzymi wysłuchali konferencji „Tajemnica Kościoła wypływa ze zmartwychwstania Chrystusa”. Gościem ks. Grzegorza Stachury jest ks. Mateusz Szostak.

Posłuchaj całej konferencji:

W ramach „Magazynu Pielgrzyma” zapytaliśmy ich, dlaczego zdecydowali się wyruszyć na pątniczy szlak.

– Idę już siódmy raz. Nauczyli mnie tego rodzice, zabrali mnie jak miałam trzy lata. Bardzo to lubię robić i co roku czuję potrzebę, żeby wyruszyć – opowiada Gabrysia Wieczorek, z grupy pomarańczowej.

Program gości przez całą pielgrzymkę na naszej antenie o godzinie 19:45. Serdecznie zapraszamy do słuchania.

Posłuchaj dzisiejszego wydania:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO