Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Ostatnia prosta przed maturą. Absolwenci modlili się i odebrali świadectwa

piątek, 26 kwietnia 2024 12:54 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Ostatnia prosta przed maturą. Absolwenci modlili się i odebrali świadectwa
[FOTO] Ostatnia prosta przed maturą. Absolwenci modlili się i odebrali świadectwa
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

75 absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Kielcach odebrało świadectwa na zakończenie nauki w szkole. Przed uczniami egzamin maturalny oraz wybór wymarzonej uczelni. 

Uroczystość wręczenia świadectw poprzedziła Msza Święta w szkolnej kaplicy. Przewodniczył jej biskup Jan Piotrowski.

– Kiedy patrzę na was, ludzi młodych, to zazdroszczę wam młodości. To przepiękny dar, tylko warto na niego patrzeć w perspektywie, którą przypomina papież Franciszek: „Czas jest ważniejszy niż przestrzeń”. Minęło 50 lat od mojej matury i dlatego myślę, że warto mieć naturalną wdzięczność wobec rodziców, wychowawców, przyjaciół i znajomych za ten czas, który mogliście spędzić w wybranej przez was szkole – powiedział Biskup Kielecki.

Posłuchaj całej homilii:

Po Eucharystii nastąpiło wręczenie nagród, dyplomów i świadectw oraz pożegnanie absolwentów przez młodszych kolegów. Maturzyści bardzo miło wspominają czas spędzony w murach „Kostki”.

– Msza jest dla mnie ważnym elementem przygotowań do egzaminu. Prosiłam o wszelkie potrzebne łaski, a przede wszystkim o spokój. Najbardziej pomaga mi modlitwa medytacyjna, wsłuchiwanie się w głos Jezusa, które pozwala mi się wyciszyć. Troszkę się stresuję, ale wiem, że wybrałam dobrą szkołę, która dobrze mnie przygotowała – stwierdziła Amelia.

Z kolei Mateusz Jaworski zwrócił uwagę na świetną atmosferę panującą w liceum.

– Czułem się tu fantastycznie. Nie żałuję żadnej chwili spędzonej tutaj. Powtarzam to każdemu, że gdybym mógł, to cofnąłbym się do drugiej klasy, żeby przeżyć to jeszcze raz – dodał.

Matury rozpoczną się we wtorek (7 maja). Jak co roku egzamin dojrzałości zacznie test z języka polskiego, a w kolejnych dniach absolwenci zmierzą się z matematyką i językiem obcym.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO