Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Deszcz nie zatrzymał Orszaku Trzech Króli w Kielcach

sobota, 06 stycznia 2024 14:27 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Deszcz nie zatrzymał Orszaku Trzech Króli w Kielcach
[FOTO] Deszcz nie zatrzymał Orszaku Trzech Króli w Kielcach
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Setki kielczan przemaszerowało ulicami miasta w Orszaku Trzech Króli. Trasę sprzed Radia eM Kielce do kieleckiej katedry zwieńczyła Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Mariana Florczyka i wspólne kolędowanie. 

Jak co roku w Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Jego celem jest oddanie pokłonu Jezusowi, tak jak to zrobili trzej królowie.  

Tym razem w ich rolę wcieli się: Dariusz Wątroba, Zbigniew Kowalski i Zenon Człeczyński. W orszaku mimo deszczu udział wzięły setki wiernych, a wśród nich m.in. grupy rekonstrukcji historycznej, poczty sztandarowe oraz Zespół Uśmiech z Wojewódzkiego Domu Kultury. W takcie przemarszu uczestnicy śpiewali kolędy.

Po dotarciu Orszaku do katedry rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Mariana Florczyka.

– Dziś nie chodzi o ten widowiskowy orszak, ponieważ ważniejszy jest orszak naszych serc, które chcą oddać pokłon Jezusowi. Oddać Bogu pokłon, aby potem szanować się wzajemnie. Nie będzie to łatwe, bo oddajemy dziś pokłony bożkom, różnym sytuacjom i różnym gwiazdom – zaznaczył biskup.

– Opowiadał mi ktoś, że podczas spotkania opłatkowego znajoma nie połamała się z nim opłatkiem, bo nie wierzy w Boga. Tradycja opłatka jest budowana na nauce Jezusa, to tradycja łamania się sercem, które życzy drugiemu wzajemnego dobra. Serce, które chce tworzyć kulturę braterstwa, czerpie siłę od Jezusa, który naucza: „miłujcie się” – dodał kapłan.

Posłuchaj całej homilii:

Po Eucharystii uczestnicy orszaku przeszli przed szopkę na placu Jana Pawła II, gdzie odbyło się wspólne kolędowanie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO