Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Biskup Kielecki modlił się z chorymi i cierpiącymi

niedziela, 11 lutego 2024 14:13 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Biskup Kielecki modlił się z chorymi i cierpiącymi
[FOTO] Biskup Kielecki modlił się z chorymi i cierpiącymi
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes (11 lutego) obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Centralne obchody odbyły się w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie.

W tym roku ten dzień przeżywamy pod hasłem: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam” (Rdz 2, 18). Z tej okazji Mszy Świętej w Piekoszowie przewodniczył biskup Jan Piotrowski.

– Jest rzeczą oczywistą, że nikt z nas nie pragnie choroby, bólu i cierpienia. Jednak towarzyszą one naszej ludzkiej naturze od zawsze, a więc od pierwszych dni naszego życia. Niezależnie od tego gdzie człowiek mieszka i pracuje, tam choroba i cierpienie mają ten sam gorzki smak i stawiają nam pytanie: dlaczego tak się dzieje? Człowiek szuka odpowiedzi. Jedni znajdują ją w ludzkim fatalizmie, inni w bezlitosnym przeznaczeniu, a my, wierzący w Jezusa Chrystusa, widzimy Boga, który jest miłością. Miłość jest źródłem sensu cierpienia – powiedział Biskup Kielecki.

Posłuchaj całej homilii:

Podczas liturgii udzielił on także sakramentu namaszczenia chorych. Po Eucharystii wierni spotkali się na wspólnym posiłku w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie im. Sługi Bożego Wojciecha Piwowarczyka.

Pozostali biskupi posługujący w diecezji kieleckiej także modlili się dzisiaj z chorymi. Biskup Marian Florczyk przewodniczył Mszy w kościele św. Stanisława w Kielcach. Z kolei biskup Andrzej Kaleta odwiedził chorych w Hospicjum w Miechowie. Biskup Kielecki będzie się także modlił w intencji chorych i cierpiących o godzinie 17 w kościele św. Bartłomieja w Szczekocinach.

Przypomnijmy, że Światowy Dzień Chorego w 1992 roku ustanowił św. Jan Paweł II.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO