Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Duszpasterze sportowców z całej Polski na Rekolekcjach w Skorzeszycach

czwartek, 16 listopada 2017 19:16 / Autor: Damian Wysocki
Duszpasterze sportowców z całej Polski na Rekolekcjach w Skorzeszycach
Duszpasterze sportowców z całej Polski na Rekolekcjach w Skorzeszycach
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach trwają rekolekcje duszpasterzy sportowców. Uczestniczy w nich ponad sześćdziesięciu kapłanów z całej Polski.

Inicjatorem organizowania takich rekolekcji od kilku lat jest ksiądz biskup Marian Florczyk, który jest delegatem Episkopatu Polski do spraw duszpasterstwa sportowców.

- Chcemy, żeby księża, którzy są kapelanami różnych klubów sportowych lub w jakiś inny sposób opiekują się sportowcami przez te rekolekcje umocnili swojego ducha. Mają tu czas na przemyślenia w jaki sposób mogą pomagać wszystkim osobom ze swojego środowiska. Zawodnicy, których spotykamy na swojej drodze mają różnego rodzaju problemy. Nie tylko te dotyczące wiary, ale również dnia codziennego. Jesteśmy tu po to, aby umocnić swojego ducha i wzmocnić naszą  gotowość by jeszcze bardziej służyć ludziom, w tym wypadku sportowcom. Dlatego gromadzimy się i modlimy nie tylko o łaski dla nas, ale również za tych wszystkich ludzi, których spotykamy każdego dnia - mówił ksiądz biskup Marian Florczyk.

- Rekolekcje są bardzo ważne. Cieszę się, że przybywa na nie coraz więcej księży. One służą wyciszeniu się oraz popatrzeniu, gdzie jesteśmy. Obecnie świat przyspieszył i niektóre elementy z jego kultury są niebezpieczne, szczególnie dla młodych sportowców. Potrzeba siły wewnętrznej, aby wyjść na przeciw wielu problemom. Każdego dnia dostajemy sygnały SOS od ludzi, którzy się gubią. My jako duszpasterze jesteśmy po to, aby im pomóc, wskazywać pewną, jasną drogę, którą mogą kroczyć i rozwijać się. Do tego potrzebna jest modlitwa - przekonywał ksiądz Edward Pleń, krajowy duszpasterz sportowców.

- Praca ze sportowcami wymaga wielu doświadczeń, ale siły ludzkie często są ograniczone, dlatego tutaj prosimy o umocnienie i zdrój łask bożych. Dodatkowo mamy możliwość dialogu między sobą, wymiany doświadczeń. Na co dzień pracujemy w różnych klubach, niektórzy opiekują się młodzieżą, niepełnosprawnymi itd., to nam daje możliwość wzbogacenia swojej wiedzy, którą następnie możemy wykorzystać w swoim środowisku - zaznaczał ksiądz Józef Wojnicki, kapelan ekstraklasowej Sandecji Nowy Sącz.

W tym roku rekolekcje, które potrwają do soboty prowadzi Łukasz Buzun, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO