Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Droga krzyżowa przejdzie ulicami Kielc

środa, 20 marca 2024 15:50 / Autor: Łukasz Czerwiak
Droga krzyżowa przejdzie ulicami Kielc
Droga krzyżowa przejdzie ulicami Kielc
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Już dziś (26 marca) odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Kielc. W tym roku wierni pójdą pod hasłem: „… aby dać świadectwo PRAWDZIE”.

Droga Krzyżowa rozpocznie się przed kościołem św. Wojciecha w Kielcach. Przejdzie przez ul. Kaczyńskiego, Warszawską, Rynek, Leśną, Kapitulną, plac Najświętszej Maryi Panny – aż do placu Jana Pawła II. 

– W tym roku to co nas szczególnie inspirowało, to słowa Jezusa o prawdzie skierowane do Piłata, które są hasłem tego spotkania. To oczywiście prawda o Bogu i zbawieniu, ale chcemy także spojrzeć na to zagadnienie przez pryzmat społeczny – mówi ks. Stanisław Sadowski, duszpasterz akademicki z Centrum Duszpasterskiego Wesoła54 . 

Rozważania przygotowywali organizatorzy, członkowie Duszpasterstwa Akademickiego oraz Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Kieleckiej.

– Stanięcie pod Krzyżem jest zawsze dobrym doświadczeniem. Jednocześnie jest to także konkretne świadectwo wiary. Zapraszamy wszystkich, krzyż będą nieśli przedstawiciele różnych środowisk z naszego miasta – dodaje ks. Sadowski.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO