Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Droga Krzyżowa przeszła ulicami Masłowa

piątek, 22 marca 2024 20:03 / Autor: Łukasz Czerwiak
Droga Krzyżowa przeszła ulicami Masłowa
Droga Krzyżowa przeszła ulicami Masłowa
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Jak co roku ulicami Masłowa przeszła Droga Krzyżowa. Nabożeństwu, a wcześniej Eucharystii przewodniczył biskup Marian Florczyk. 

Drugiego kwietnia będziemy obchodzić kolejną rocznicę narodzin dla nieba świętego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji ulicami Masłowa przeszła tradycyjnie Droga Krzyżowa. Wydarzenie było okazją, aby na mękę Jezusa spojrzeć u boku św. Jana Pawła II.

– Było bardzo dużo ludzi z Masłowa i okolic. Rozważania były bardzo piękne. Cieszę się, że w modlitwę włączyły się zarówno dzieci oraz młodzież, jak i dorośli. Ułożyliśmy przed pomnikiem krzyż z wielu świec, który jest wymownym i poruszającym symbolem. Ja jestem bardzo zadowolony z refleksji jakie poczyniliśmy i z tego, że czuć było ducha wyjątkowego patrona naszych corocznych spotkań. Już dziś zapraszam na przyszłoroczną Drogę Krzyżową – podsumował biskup Marian Florczyk. 

W organizację wydarzenia zaangażował się także Zespół Pieśni i Tańca Ciekoty.

– Było pięknie jak co roku. Od lat uczestniczymy i ta modlitwa ma swoją atmosferę, co pokazuje kolejny raz spora frekwencja. Dla mnie to jest doświadczenie wiary. Zbliżają się święta i to odpowiedni czas, aby się wyciszyć i sobie poukładać niektóre rzeczy w środku – stwierdziła Sabina Bujnowska, kierownik zespołu.

Nabożeństwo zakończyło przy pomniku św. Jana Pawła II przy masłowskim lotnisku. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO