Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Czy można się jeszcze zgłosić na ŚDM w Lizbonie?

wtorek, 17 stycznia 2023 16:16 / Autor: Łukasz Czerwiak
Czy można się jeszcze zgłosić na ŚDM w Lizbonie?
Fot. Fb ŚDM Lizbona 2023 - Diecezja Kielecka
Czy można się jeszcze zgłosić na ŚDM w Lizbonie?
Fot. Fb ŚDM Lizbona 2023 - Diecezja Kielecka
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Od wielu miesięcy nasi diecezjanie przygotowują się do Światowych Dni Młodzieży. W tym roku odbędą się w stolicy Portugalii. Czy można się jeszcze zapisać? Jeśli tak, to kto może? Na te pytanie odpowiadamy w tym artykule.

W diecezji kieleckiej, jak i w całej Polsce przygotowania rozpoczęły się po zakończeniu ostatniej edycji Światowych Dni Młodzieży. Przypomnijmy, że ostatni raz, młodzież z całego świata zgromadziła się w Panamie w 2019 roku.

– Od września minionego roku weszliśmy w taki regularny tryb formacyjny. Spotykamy się regularnie, raz w miesiącu. Nasze dyskusje opieramy na specjalnie przygotowanych materiałach, które pomagają nam pogłębić swoją wiarę. Zależy mi na tym, aby to nie była wycieczka, ale pielgrzymka. Jeżeli pielgrzymka to też wspólnota. Dlatego cały proces ma charakter integracyjny. Młodzież wciąż się poznaje, co już za granicą szczególnie będzie potrzebne – wyjaśnia ksiądz Marcin Boryń, koordynator przygotowań do ŚDM diecezji kieleckiej.

Na kilka miesięcy przed wyjazdem na liście zapisanych jest 55 osób.

– Na chwilę obecną mamy zgłoszoną jedną grupę. Do tego z naszego regiony osobny wyjazd organizują salezjanie, którzy finalnie zbierają młodzież z całego kraju. Na chwilę obecną z diecezji kieleckiej do Lizbony wybiera się łącznie 80 osób. Jednak nadal zgłaszają się do mnie osoby z pytaniem czy można się jeszcze zapisać – informuje duszpasterz.  

Tacy wierni wpisywani są na listę rezerwową. Gdy organizatorzy uzbierają 10 takich osób…

– W takim przypadku utworzymy grupę niezależną. Natomiast jeśli nie zbierzemy 10 chętnych, to wtedy pozostaje możliwość wyjazdu z innym ośrodkiem. Wszystkie informacje znajdują się na naszej stronie internetowej. Są tam także dane kontaktowe do mnie oraz osób, z którymi współpracuje. Po rozmowie pomagamy dopełnić wszelkie formalności – dodaje ksiądz Boryń .

ŚDM w Lizbonie odbywać się będą od pierwszego do szóstego sierpnia. W tej chwili koszt takiego wyjazdu wynosi pięć tysięcy złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO