Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Co z Majówką Rowerową? Wyruszmy na trasę!

piątek, 14 maja 2021 08:21 / Autor: Michał Łosiak
Co z Majówką Rowerową? Wyruszmy na trasę!
Fot. Damian Wysocki
Co z Majówką Rowerową? Wyruszmy na trasę!
Fot. Damian Wysocki
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Choć ze względu na pandemię tradycyjna Rodzinna Majówka Rowerowa nie odbędzie się w formie zorganizowanego przejazdu, to jednak możemy wziąć w niej udział w mniejszych grupach. Kuria zachęca do wyjazdu rodzinami i w gronie znajomych.

– Zachęcamy, by w sobotę, 22 maja, wyruszyć w gronie rodziny lub znajomych na trasę tradycyjnej Majówki. Uczcijmy 30. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do naszej diecezji poprzez odwiedzenie takich miejsc jak kielecka katedra, Dyminy, Kaczyn oraz Masłów. Niech pamięć o świętym Janie Pawle II i modlitwa za Jego wstawiennictwem przyczynią się do umocnienia wspólnoty z Bogiem i bliźnim. Za wskazaniami Świętokrzyskiej Policji prosimy, by przejazd odbył się zgodnie z przepisami ruchu drogowego i wytycznymi sanitarnymi. Zachęcamy do korzystania z kamizelek odblaskowych – mówi ks. Mirosław Cisowski, wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa.

Pomysłodawcą Rodzinnych Majówek Rowerowych jest biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk. DO tej pory odbyło się czternaście wspólnych wyjazdów.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO