Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biznes i Ewangelia

wtorek, 21 czerwca 2016 17:02 / Autor: Piotr Wójcik
Biznes i Ewangelia
Biznes i Ewangelia
Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

O roli etyki w biznesie i postrzeganiu przedsiębiorczości przez pryzmat wiary dyskutowali uczestnicy konferencji Biznes i Ewangelia zorganizowanej przez Centrum Duszpasterskie Wesoła54 w ramach Targów SACROEXPO.

Goścmi konferencji byli o. Maciej Zięba z Instytutu Tertio Millenio oraz Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha. Pierwszy z prelegentów skupił się w swoim wystąpieniu na przypowieściach odnoszących się do problemu bogactwa w kontekście wiary i zbawienia. - Zawsze, również dzisiaj, czytamy Ewangelię przez kulturowe okulary. Dziś mnóstwo rzeczy rozumiemy wyraźnie inaczej, niż zapisali je twórcy - zaznaczał o. Maciej Zięba.

 

o. Maciej Zięba:

- Najważniejsze kwalifikacje do rządzenia to kwalifikacje moralne, tak samo jak kwalifikacje moralne w biznesie. To one sprawiają, że wybiera się lepsze rozwiązania dla swojego społeczeństwa. Dzięki lepszym rozwiązaniom może ono osiągnąć wyższy poziom dobrobytu. Jakość systemu podatkowego i administracyjnego sprawia, że mamy lepszą lub gorszą szansę na zachowania ludzkie i etyczne - zauważył Andrzej Sadowski.

 

Andrzej Sadowski:

 

Współorganizatorem spotkania było Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio eM Kielce

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO