Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski modlił się na cmentarzu w Cedzynie

wtorek, 01 listopada 2022 16:41 / Autor: Łukasz Czerwiak
Biskup Jan Piotrowski modlił się na cmentarzu w Cedzynie
Biskup Jan Piotrowski modlił się na cmentarzu w Cedzynie
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Biskup Kielecki, w liturgiczne wspomnienie Wszystkich Świętych, modlił się wraz z licznie zgromadzonymi wiernymi na Cmentarzu Komunalnym Cedzynie.

Przed południem wyruszyła procesja po cmentarzu, w trakcie której zgormadzony lud modlił się modlitwą różańcową w intencji zmarłych. Następnie na ołtarzu polowym biskup Jan Piotrowski złożył Najświętszą Ofiarę. W słowie skierowanym do wiernych podkreślił, że każdy człowiek powołany jest do świętości, do której uzdalnia sam Bóg. Postawił także świętych jako tych, którzy wzorowo przyjmowali łaskę od Jezusa Chrystusa.   

– Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby stanąć w prawdzie ze sobą i zapytać siebie jakim jestem chrześcijaninem, jak realizuje swoje życiowe powołanie do miłości i świadectwa wiary na mocy Chrztu Świętego. Nasi święci, których dziś wspominamy i prawda o łączności z nimi dzięki Komunii Świętej pozwala nam na kierowani próśb do Boga za ich wstawiennictwem – mówił Pasterz diecezji kieleckiej.

Posłuchaj całej homilii:

Wraz z biskupem Janem Piotrowskim modlili się także: ks. Dariusz Sieradzy, proboszcz parafii w Domaszowicach, ks. Mirosław Cisowski, proboszcz parafii św. Wojciecha w Kielcach oraz ks. Mariusz Rak, sekretarz Biskupa Kieleckiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO