Euro2016

Francja lepsza od Macedonii

piątek, 15 stycznia 2016 19:43 / Autor: Piotr Natkaniec

W pierwszym spotkaniu grupy A, w której swoje mecze rozgrywa reprezentacja Polski Francja pokonała Macedonię 30:23.

Macedończycy od pierwszej minuty ustawili trójkolorowym wysoko poprzeczkę. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie choćby dwubramkowej przewagi. Pierwsi zrobili to właśnie gracze z Bałkanów, którzy po kapitalnej akcji Lazarova z Mirkulovskim wygrywali 8:6, ale po chwili był już remis. Choć do przerwy utrzymywał się wynik remisowy (12:12), to gdyby nie kilka dobrych interwencji Thierry'ego Omeyera, Macedonia mogła pokusić się o lepszy rezultat.

Początek drugiej połowy to nadal gra bramka za bramkę. Kiedy w 43. min. Francuzi prowadzili 20:17 i wydawało się, że w końcu złapali odpowiedni rytm, Macedończycy błyskawicznie rzucili trzy bramki pod rząd. O zwycięstwie obecnych mistrzów Europy zadecydowały ostatnie 10 minut. Po golach Mahe, Abalo i Sorhaido, Francja wyszła na prowadzenie 25:22 i tym razem już nie pozwoliła zbliżyć się rywalom. Pomimo końcowego wyniku 30:23 o tym, że nie była to łatwa przeprawa Francuzów świadczy fakt, że nagrodę MVP tego spotkania otrzymał Borko Ristovski z Macedonii.

Francja – Macedonia 30:23 (12:12)