Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Nowe jingle na antenie Radia eM Kielce!

poniedziałek, 17 stycznia 2022 13:53 / Autor: Weronika Karyś
Nowe jingle na antenie Radia eM Kielce!
Fot. Piotr Michalec
Nowe jingle na antenie Radia eM Kielce!
Fot. Piotr Michalec
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Początek roku to idealny moment, by nieco odświeżyć radiowe brzmienia. Tym bardziej, że właśnie rozpoczynają się ferie zimowe, a nasi słuchacze mają jeszcze więcej czasu na relaks przy muzyce. Właśnie dlatego od dzisiaj (17 stycznia) na naszej antenie można usłyszeć ponad trzydzieści nowych jingli!

Mówiąc krótko, jingle to kilku lub kilkunastosekundowy przerywnik dźwiękowy identyfikujący daną stację. – Kojarzący się z nią brzmieniem i klimatem muzycznym, ale też przypominający częstotliwość nadawania i oczywiście nazwę stacji. Pojawia się zwykle co dwa utwory – tłumaczy Michał Sierlecki, szef muzyczny kieleckiego Radia eM.

W eM-ce jingle nie były zmieniane od siedmiu lat. – Każda ze stacji radiowych co jakiś czas odświeża swoją playlistę i oprawę muzyczną. My także to zrobiliśmy, ale nie dlatego, że nasze jingle się znudziły, bo wiele z nich zostawiliśmy na antenie – słuchacze je lubią i śpiewają razem z nami, nie chcemy im tego odbierać – mówi Piotr Michalec, zastępca dyrektora Radia eM Kielce.

Nowe jingle to przede wszystkim odświeżenie brzmienia stacji. – Są jingle ambitowe, bitowe i gitarowe. Mniej jest instrumentów typowo akustycznych, ale sporo loopów i nowszych brzmień, co myślę, że w połączeniu z poprzednimi jinglami też daje pewne urozmaicenie. Jingle są jak najbardziej przyjemne dla ucha. Celujemy w to, by radio uspokajało, by w tym natłoku informacji i codziennym zgiełku, który nam towarzyszy, znaleźć chwilę ukojenia w eterze – mówi Michał Sierlecki.

Nowe jingle Radia eM Kielce powstały w studiu dźwiękowym w Katowicach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO