Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Nowa audycja i nowa prowadząca w Radiu eM!

środa, 09 marca 2022 12:33 / Autor: Weronika Karyś
Nowa audycja i nowa prowadząca w Radiu eM!
Nowa audycja i nowa prowadząca w Radiu eM!
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Już 10 marca na antenie kieleckiego Radia eM startuje zupełnie nowa audycja „Książkomat”. Za mikrofonem zasiądzie również nowa, choć słuchaczom i miłośnikom literatury dobrze znana, prowadząca Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

– To mój powrót do korzeni, ponieważ swoją pracę zawodową rozpoczynałam w nieistniejącym już Radiu Tak, później pracowałam też w Polskim Radiu Kielce, współpracując jednocześnie z ogólnopolskimi stacjami radiowymi – wspomina Anna Żmudzińska.

– Oczywiście na co dzień mam kontakt z mediami, bo przychodzę na wywiady, rozmowy, spotykam się z dziennikarzami natomiast po tej drugiej stronie – odpowiadając na pytania, a we mnie przecież cały czas jest ciekawska dusza. Postanowiłam, że chciałabym regularnie opowiadać o książkach i pokazywać wspaniałych pisarzy zarówno z Polski, jak i naszego regionu, aby przybliżyć literaturę gatunkową, awangardę poetycką. Chciałabym, aby słuchacze poznali te osoby zarówno od strony twórczej, jak i prywatnej – tłumaczy.

Pierwszym gościem Anny Żmudzińskiej będzie Łukasz Barys, który opowie o swojej powieści „Kości, które nosisz w kieszeni”. – To najmłodszy laureat Paszportu Polityki, jednej z najbardziej prestiżowych nagród w kategorii kultura – dodaje prowadząca.

Audycji będzie można posłuchać w każdy czwartek o godzinie 21 na 107,9 i 91,8 FM.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO