lody z balic sport

Wicemistrzowie Polski kilometry przed brązowymi medalistami. Pewne zwycięstwo Industrii w Zabrzu

niedziela, 15 września 2024 13:49 / Autor: Michał Gajos

Industria Kielce pokonała Górnika Zabrze w meczu 3. kolejki Orlen Superligi. Kielczanie już do przerwy osiągnęli ogromną przewagę, która pomogła im kontrolować wynik już do końca zawodów.

Wicemistrzowie Polski pojechali na teren brązowych medalistów poprzedniego sezonu, którzy zanotowali zaskakujący falstart na początku kampanii, przegrywając z Zagłębiem Lubin i Azotami Puławy.

Kielczanie przystąpili z kolei do tego starcia bez Alexa Dujshebaeva. Kapitan drużyny w ostatniej potyczce z RK Zagrzeb naderwał mięsień łydki.

Pierwszy gol niedzielnego meczu należał do Theo Monara. Obrotowy z Francji wykończył szybki atak kieleckiego zespołu. Górnik zdołał dorównywać do ekipy Dujshebaeva jedynie do 6. minuty i wyniku 2:2. Od tego momentu goście konsekwentnie budowali przewagę aż do stanu 19:10.

Po zmianie stron oba zespoły nawzajem częstowały się taką są liczbą goli – do 36. minuty, rzucając po 5 bramek, a następnie dokładając do swojego konta dwa trafienia z rzędu.

W drugiej części gry nieco skuteczniejsi byli jednak finalnie gospodarze. Końcowy wynik wskazywał więc na rezultat 36:28 dla przyjezdnych.

Ich najskuteczniejszymi zawodnikami byli Arkadiusz Moryto i Benoit Kounkoud, którzy wykorzystali każdy z siedmiu rzutów.

Kolejny raz wicemistrzowie Polski wybiegną na parkiet 18 września, rywalizacjąc w Nantes z miejscowym HBC w drugiej kolejce Ligi Mistrzów.