Zwycięstwo w deszczowym sparingu

środa, 11 stycznia 2023 14:20 / Autor: Damian Wysocki

W swoim drugim sparingu podczas zgrupowania w Turcji, Korona Kielce pokonała belgijskiego drugoligowca RWD Molenbeek 1:0.

W pierwszej części obozu pogoda była łaskawa dla „żółto-czerwonych”. Mogli pracować przy słonecznej aurze. W drugim tygodniu doszło jednak do pogorszenia warunków. Zaczęło silnie wiać, a do tego pojawiły się opady deszczu. Właśnie w takich warunkach został rozegrany środowy sparing.

„Żółto-czerwoni” zaczęli go w najlepszy możliwy sposób. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Dawid Błanik. Jak się okazało był to jedyny gol w meczu.

Korona rozegra ostatni sparing w Turcji w sobotę. Jej rywalem będzie czeski ekstraklasowicz – Banik Ostrawa. Następnego dnia drużyna Kamila Kuzery wróci do kraju.

Korona Kielce – RWD Molenbeek 1:0 (1:0)

Bramki: Błanik 9’

Korona (I połowa): Zapytowski – Danek, Zator, Trojak, Balić – Podgórski, Deja, Takacz, Deaconu, Błanik – Szykawka

Korona (II połowa): Zapytowski (70’ Mamla) – Zwoźny, Malarczyk, Petrow, Konstantyn – Kiełb, Nono, Sewerzyński, Szpakowski, Łukowski, Śpiączka