[Podsumowanie III ligi] Zwycięstwo KSZO z liderem. Porażki ŁKS-u Łagów i Korony II

poniedziałek, 23 listopada 2020 11:29 / Autor: Sebastian Kalwat

W weekend została ostatnia, 21. kolejka rundy jesiennej trzeciej ligi. Cenne zwycięstwo zantowali zawodnicy KSZO, którzy pokonali lidera tabeli Wisłę Puławy. Zwycięstwo nad Hetmanem Zamość odnieśli zawodnicy Wisły Sandomierz. ŁKS Łagów i Korona II przegrały swoje pojedynki.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Wisła Puławy 1:0 (0:0)

Bramka: Paluch 86

KSZO: Lipiec – Kraśniewski, Majewski, Dwórzyński, Persona – Szydłowski, Mężyk, Zaklika, Chrzanowski (80’ Ziółkowski) – Trochim (69’ Paluch), Stanisławski.

Wisła: Kołotyło – Kuban, Cyfert, Pielach, Cheba, Piotrowski, Kiczuk (46’ Zając), Drozdowicz (69’ Pigiel), Kacprzycki (69’ Bartosiak), K. Puton, Paluchowski.

Pierwsza połowa obfitowała w wiele podbramkowych sytuacji. Zarówno gracze z Ostrowca jak i lider z Puław, starali się wyjść na prowadzenie, jednak do przerwy żadna bramka nie padła.

W drugiej odsłonie Wisła zdecydowanie przeważała. Udało jej się nawet zdobyć gola, ale trafienie nie zostało zaliczone z powodu spalonego.

W tym spotkaniu sprawdziła się zasada, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Na kilka minut przed końcem meczu, z akcją wyszli gospodarze. Po prawej stronie piłkę poprowadził Szymon Stanisławski, który dośrodkował ją do Michała Palucha, a ten strzałem głową nie dał szans bramkarzowi.

Goście nie zdołali już odpowiedzieć i KSZO pokonał Wisłę Puławy 1:0.

Po 19 meczach ostrowczanie z dorobkiem 29 punktów zajmują dziewiątą pozycję w tabeli III ligi.

ŁKS Probudex Łagów – Wólczanka Wólka Pełkińska 0:3 (0:1)

Bramki: Wrona 20, Bała 50, Pietluch 55.

ŁKS: Pietras – Czerwiak, Ślefarski, Kolasa – Krzeszowski, Biesiada, Rogala (46’ Imiela), Mójta (58’ F. Rogoziński) – K. Rogoziński, Amarildo (58’ Buczek), Zaręba (80’ Partyka).

Wólczanka: Pęksa – Szczypek (90’ Dusiło), Pawłowski, Podstolak, Gul – Masny, Wach, Wrona – Bała, Pietluch (88’ Michalski), Durda (90’ Baran).

Niestety już w 20 minut po rozpoczęciu spotkania goście wyszli na prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Kacper Masny, lot piłki przedłużył Mateusz Podstolak, a do bramki trafił Kacper Wrona.

Do przerwy żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć już gola i łagowianie przegrywali 0:1.

Początek drugiej połowy przesądził o ostatecznym wyniku tego meczu. W 50. minucie bardzo ładnym strzałem pod poprzeczkę piłkę w bramce ŁKS-u umieścił Kamil Bała.

Pięć minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Krzysztof Pietluch i skierował futbolówkę do siatki, podwyższając prowadzenie Wólczanki.

Mimo kilku sytuacji z obu stron, w tym spotkaniu więcej bramek nie padło i ŁKS przegrał z Wólczanką 0:3.

Łagowianie po 19 rozegranych meczach mają 28 ‘’oczek’’ i zajmują dziesiątą pozycje w lidze.

Hetman Zamość - Wisła Sandomierz 1:3 (1:1)

Bramki: Kruczkowski 29 k. - Zawiślak 40 k., Kołoczek 72, Piątkowski 74.

Wisła: Polit – Kołoczek, Kajpust, Wojcinowicz, Chorab (63’ Kuśmierczyk) - Zawiślak (46’ Bełczowski), Diel, Sudy, Siedlecki (46’ Kmiotek), Piątkowski (82’ Charszla) – Matuszewski (63’ Klockowski).

Hetman: Gibki – Wolanin, Jaroszyński, Myszka (70’ Jamroż), Gierowski, Pokrywka, Pupeć, Turczyn, Białousko, Polak (65’ Dajos), Kruczkowski.

Jako pierwsi bramkę w tym spotkaniu zdobyli gospodarze. Rzut karny skutecznie egzekwował Rafał Kruczkowski i tym samym wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Jeszcze przed przerwą sandomierzanie zdołali doprowadzić do wyrównania. Również z ‘’jedenastki’’ nie pomylił się tym razem gracz Wisły Krzysztof Zawiślak i do przerwy było 1:1.

W drugiej odsłonie gracze z Sandomierza przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 72. minucie gola zdobył Maciej Kołoczek, a kilkadziesiąt sekund później wynik ustalił Jarosław Piątkowski.

Mimo, iż gospodarze mieli jeszcze okazje do tego by zdobyć gola kontaktowego, ostatecznie im się to nie udało i Wisła wygrała 3:1.

Po 20 spotkaniach Wisła ma 37 punktów i zamyka trzecioligowe podium.

Korona II Kielce - KS Wiązownica 3:4 (2:2)

Bramki: Piróg 3, Słabosz 8, Jopkiewicz 90 - Wydra 19, 51, A. Kasia 21, Rop 58

Składy wyjściowe:

Korona: Sandach - Więckowski, Kośmicki, Bujak, Malec - Górski, Prętnik, P. Lisowski, Cukrowski - Słabosz, Piróg.

Wiązownica: Cynar - H. Kasia, Staszczak, Lorenc, Kumor - Wydra, A. Kasia, Gil, Rop, Janik - Michalik, Wydra.

Już po ośmiu minutach kielczanie prowadzili 2:0 za sprawą Artura Piróga i Dawida Słabosza. Jednak później to goście doszli do głosu i jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania. Gole zdobywali Kacper Wydra i Arkadiusz Kasia.

Po przerwie bramki Ropa i ponownie Wydry, dały gościom prowadzenie 4:2.

W samej końcówce gola kontaktowego zdobył rezerwowy Ernest Jopkiewicz, ale ostatecznie kielczanie ulegli KS Wiązownica 3:4.

Korona II z dorobkiem 20 punktów zajmuje 15 pozycję w III lidze.

W środę o godzinie 13, KSZO rozegra zaległy mecz 19. kolejki ze Stalą Kraśnik. W niedzielę o 12.30 ŁKS Łagów również w zaległym spotkaniu, podejmie na własnym stadionie Stal Stalową Wolę. W sobotę o 12.30 rezerwy Korony zagrają na wyjeździe z Chełmianką Chełm w przełożonym z października meczu 16. kolejki.