Znamy skład Industrii Kielce na mecz z THW Kiel!

środa, 11 października 2023 14:17 / Autor: Michał Gajos

Już w środę 11 października o godz. 20:45 Industria Kielce zmierzy na wyjeździe z THW Kiel. Żółto-Biało-Niebiescy zagrają w Kilonii pierwszy raz od lutego bieżącego roku, gdy przegrali z „Zebrami” 29:32. Kielczanie ujawnili zestawienie personalne, w którym powalczą o komplet puntków.

W minionym sezonie los również skojarzył oba zespoły w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się w Hali Legionów, kielczanie wygrali 40:37, natomiast w rewanżu ulegli Niemcom 29:32.

Goście zanotowali fatalną pierwszą połowę. Schodzili do szatni, przegrywając dziewięcioma golami. Po przerwie świetnie bronili, systematycznie zmniejszali straty, ale nie dali rady całkowicie redukować dystansu do oponentów.

Jak będzie tym razem? O lepszą grę, a przede wszystkim pełną pulę punktów, mistrzowie Polski powalczą w takim zestawieniu (oczywiście bez kontuzjowanych Alexa Dujshebaeva, Andreasa Wolffa, Pawła Paczkowskiego i Szymona Wiadernego):

Industria Kielce: Wałach, Błażejewski; Olejniczak, Kounkoud, Śićko, Tournat, Karacić, Moryto, D, Dujshebaev, Thrastarson, Stenmalm, Gębala, Karalek, Nahi.