Znakomity debiut! Maciej Giemza 24. motocyklistą Rajdu Dakar!

sobota, 20 stycznia 2018 15:13 / Autor: Damian Wysocki

Znakomicie w swoim debiucie w Rajdzie Dakar zaprezentował się pochodzący z Piekoszowa Maciej Giemza. 22-latek ścigający się w barwach Orlen Teamu zajął 24. miejsce w klasyfikacji motocyklistów.

Kierowcy w sobotę podczas finałowego etapu mieli do pokonania 284-kilometrową pętlę wokół Cordoby. Najlepszy okazał się Kevin Benavides z Argentyny. Giemza uplasował się na 22. lokacie, tracąc  do pierwszego miejsca 13 minut i 50 sekund.

Zwycięzcą 40. edycji Rajdu Dakar został Austriak - Matthias Walkner. Podium uzupełnili Kevin Benavides i Australijczyk Toby Price. Giemza uplasował się na 24. pozycji, co jak na debiut jest wynikiem wyśmienitym.