SPORT
Zmiana na lewym skrzydle Łomży Vive


W przyszłym sezonie dojdzie do zmiany na lewym skrzydle Łomży Vive Kielce. Swoją szanse dostanie 19-letni Szymon Wiaderny, który będize odciążał Dylana Nahiego. Cezary Surgiel trafi na wypożyczenie do jednego z superligowych klubów.
Szymon Wiaderny, wychowanek kieleckiego klubu, podpisał pięcioletni kontrakt z Łomżą Vive na początku kwietnia. 19-latek był wiodącą postacią drużyny juniorów, która sięgnęła po mistrzostwo Polski. Został wybrany MVP turnieju finałowego.
Początkowo wydawało się, że będzie musiał poczekać na swoją szansę w pierwszej drużynie.
– Chciałbym wznieść do zespołu świeżość, nie zawieść kolegów z drużyny i na boisku być najskuteczniejszym. Nie mogę się doczekać mojego pierwszego meczu – mówił wówczas Szymon Wiaderny.
Ten przyjdzie szybciej, niż początkowo sądzono. 19-latek zastąpi w kadrze o rok starszego Cezarego Surgiela. Wychowanek kieleckiego klubu, który ma w dorobku już trzy mistrzostwa Polski, ma trafić na wypożyczenie, gdzie będzie mógł liczyć na więcej minut na parkiecie. Według portalu „Sportowe Fakty”, najbliżej mu do beniaminka z Ostrowa Wielkopolskiego.
![[Wideo]](/media/k2/items/cache/6bf50000ccd829985cbdeb56452df528_L.jpg)

![[Oceny redakcji] Świetny Błanik. Koncertowa Korona](/media/k2/items/cache/ea2c48b9f26056b729ede8c3cb37a38a_L.jpg)





