Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Zator: W pierwszej połowie nie dotykaliśmy piłki za często. Byliśmy jednak zespołem

sobota, 18 marca 2023 21:56 / Autor: Damian Wysocki
Zator: W pierwszej połowie nie dotykaliśmy piłki za często. Byliśmy jednak zespołem
Zator: W pierwszej połowie nie dotykaliśmy piłki za często. Byliśmy jednak zespołem
Damian Wysocki
Damian Wysocki

– Byliśmy zespołem. Walczyliśmy do końca o ten jeden punkt. On jest dla nas bardzo ważny – powiedział Dominick Zator, obrońca Korony Kielce po meczu w Szczecinie.

Korona bezbramkowo zremisowała z Pogonią. Gospodarze mieli zdecydowaną inicjatywę, ale „żółto-czerwoni”, przy odrobinie szczęścia zdołali się wybronić. Na to jednak zapracowali, bo czystych sytuacji miejscowych nie było zbyt wiele.

– To był bardzo trudny mecz. W pierwszej połowie nie dotykaliśmy piłki za często. Staraliśmy się być jednak razem, jak prawdziwa drużyna, i utrzymać czyste konto. Później mogliśmy sobie powiedzieć, co poprawić. Po przerwie też było trudno. Czekaliśmy jednak na swoje szanse. Byliśmy blisko zdobycia trzech punktów – wyjaśniał Dominik Zator.

28-latek nie wróci z drużyną do Kielc. W niedzielę poleci do Miami, skąd uda się na zgrupowanie reprezentacji Kanady. Stanie przed szansą debiutu. W najbliższych dniach jego kadra, w ramach Ligi Narodów CONCACAF, rozegra mecze przeciwko Curacao i Hondurasowi.

– Jestem zadowolony z tego powołania. Może doczekam się debiutu. Trener kadry wiedział, że przyszedłem do drużyny, która była w trudnym położeniu. Teraz radzimy sobie jednak zdecydowanie lepiej. W Polsce jest dobry poziom. Daję radę. To powód, dla którego zostałem powołany – powiedział Kanadyjczyk.

Na zgrupowaniu spotka kilku bardzo dobrych zawodników na czele z Alphonso Daviesem z Bayernu Monachium. W kadrze jest również doskonale znany kieleckim kibicom – Milan Borjan.

– To dla mnie wyjątkowa chwila. Zobaczę, wielu dobrych zawodników. Możliwość trenowania z Alphonso, który wygrał Ligę Mistrzów, jest niesamowita. Z Milanem na pewno pogadam o Koronie. Wiem, że wszyscy go tutaj bardzo lubią – zakończył Dominick Zator.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO