Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Wielkie święto boksu w Targach Kielce. Będą nawet pokazy samolotowe

wtorek, 06 czerwca 2023 07:25 / Autor: Damian Wysocki
Wielkie święto boksu w Targach Kielce. Będą nawet pokazy samolotowe
Wielkie święto boksu w Targach Kielce. Będą nawet pokazy samolotowe
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Polski Związek Bokserski świętuje stulecie założenia. Uroczystości jubileuszowe odbędą w najbliższy piątek i w sobotę w Targach Kielce. – To będą dni wypełnione wieloma wydarzeniami – mówi Grzegorz Nowaczek, prezes PZB.

Imprezami wypełniającymi oba dni będą  III Forum Boksu i II Międzynarodowe Targi Branży Bokserskiej. Atrakcji nie zabraknie. Nie tylko dla fanów pięściarstwa. Organizatorzy planują m.in. przelot samolotów wojskowych. 

– To będą dwa dni świętowania, od rana do wieczora. W tym czasie odbędzie się wiele imprez towarzyszących. W targach będą ustawione cztery ringi. Nie zabraknie seminariów sportowych i pogadanek o boksie. Historię polskiego pięściarstwa przedstawi znakomity dziennikarz Janusz Pindera. W piątek podejmiemy próbę pobicia rekordu Polski w treningu na worku. Musimy pracować przez ponad 15 godzin – mówi Grzegorz Nowaczek.

Pierwszy dnień obchodów 100-lecia PZB zwieńczy gala Suzuki Boxing Night. Reprezentanci Polski powalczą na niej z rywalami z Armenii, Mołdawii i Irlandii. Walki będzie mogło obejrzeć nawet dwa tysiące kibiców.

– W sobotę atrakcji również nie zabraknie. Będzie coś dla fanów militariów, czyli piknik wojskowy. Odbędzie się również pokaz samolotowy. To coś, czego w naszym mieście chyba jeszcze nigdy nie było. Dalej na targach będzie można spotkać naszych mistrzów i z nimi rozmawiać. Spróbujemy też ustanowić rekord w liczbie osób trenujących boks w jednym czasie. Liczymy na około dwa tysiące osób. Niespodzianek nie zabraknie – tłumaczy Grzegorz Nowaczek.

W sobotę odbędzie się zamknięta Gala 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiego, w której weźmie udział ponad 600 zaproszonych gości. Swój udział potwierdzili żyjący medaliści igrzysk olimpijskich, w tym dwóch złotych: Marian Kasprzyk (Tokio 1964) i Jerzy Rybicki (Montreal 1976).

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO