Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

W Zagnańsku pobiegną wokół Bartka. W Kielcach zmierzą się z przeszkodami

sobota, 30 lipca 2016 06:27 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

W niedzielę w regionie odbędą się dwa duże wydarzenia biegowe. O 9.00 w Zagnańsku wystartuje III edycja „Biegu wokół Bartka”, dwie godziny później na Kadzielni zmagania rozpoczną zawodnicy biorący udział w pierwszej odsłonie terenowego biegu z przeszkodami „HardRun Kielce”. 

„Bieg wokół Bartka” to happeningowa rywalizacja, w której zawodnicy nie skupiają się na indywidualnych rezultatach, ale wspólnymi siłami starają się pobić rekord okrążeń wokół legendarnego Dębu Bartek.

W ubiegłym roku w Zagnańsku biegało 230 osób, które pokonały 540 okrążeń wokół jednego z najstarszych dębów w Polsce. 

- Formujemy sztafety, rodzinne, koleżeńskie, dziecięce lub jakie tylko chcecie. Liczy się wynik i dobra zabawa – zachęcają organizatorzy.

Zapisy na bieg zapisy rozpoczną się kilka minut przed 9.00 i będą trwały aż do momentu zakończenia rywalizacji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W ostatnich miesiącach coraz większą popularność zyskują biegi terenowe z przeszkodami. Sympatycy takiej rozrywki swoje możliwości będą mogli sprawdzić w najbliższą niedzielę na Kadzielni, podczas pierwszej edycji „HardRun Kielce”.

Bieg zostanie poprowadzony na pięciokilometrowej trasie w rezerwacie Kadzielnia, a biegacze po drodze będą mieli do pokonania kilkadziesiąt różnego rodzaju przeszkód. Start rywalizacji, w której weźmie blisko 300 osób nastąpi o 11.00.

Szczegółowe informacje dotyczące pierwszej edycji „HardRun Kielce” znajdują się TUTAJ.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO